Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Kto ma prawa autorskie do loga szkoły i innych wytworów pracownika

Pytanie: Czy nauczyciel który jest autorem loga szkoły, prowadził stronę internetową szkoły według własnego pomysłu oraz tworzył dokumenty np. dziennik wychowawczy, może żądać od dyrektora by nie używać loga szkoły, zatrzymać dla siebie pliki stworzonych dokumentów oraz usunąć stronę szkoły? Pracownik otrzymywał z tego tytułu dodatek motywacyjny.

Wolontariat uczniów w instytucjach pozaszkolnych? Sprawdź, czy to zgodne z prawem

Pytanie: W jaki sposób prawnie uregulować udział uczniów ze szkolnego koła wolontariatu w różnego rodzaju akcjach poza szkołą, w innych instytucjach. Czy konieczna jest umowa?

Jak uregulować wprowadzanie innowacji pedagogicznej

Pytanie: Jakie działania należy podejmować (w zakresie innowacji pedagogicznych realizowanych od kilku lat w szkole. Czy wymagane jest co rok zatwierdzania ich realizacji odrębną uchwałą rady pedagogicznej?

Montaż szlabanu przy wjeździe na dziedziniec szkoły – jakie formalności

Pytanie: Dyrektor chce zlecić zamontowanie szlabanu z automatycznymi polotami, uniemożliwiając w ten sposób wjazd rodzicom na teren dziedzińca szkoły (dziedziniec ma być tylko dla pracowników). Jakie formalności musi spełnić?

Dzień Edukacji Narodowej a dodatkowe dni wolne od zajęć

Pytanie: Czy Dzień Edukacji Narodowej (14 października) wlicza się do 8 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych?

Pracownicy szkoły w składzie rady rodziców

Pytanie: Czy w regulaminie rady rodziców można wprowadzić rozwiązanie wykluczające członkostwo w tej radzie osób zatrudnionych w szkole?

Loteria fantowa na cele dobroczynne – czy szkoła może ją zorganizować

Pytanie: Szkoła chce w ramach pikniku rodzinnego zorganizować loterię fantową. Środki z loterii mają być przeznaczone na pomoc rodzinie jednego z uczniów. Jak zorganizować loterię?

zmiany w szkolnictwie zawodowym 2019

Co reguluje 8 kluczowych zmian w szkolnictwie zawodowym

Rok 2019 dla kształcenia zawodowego jest niezwykle istotny. To w tym roku z 1 stycznia weszło w życie część przepisów, które wprowadzają znaczne zmiany w szkolnictwie zawodowym, a pozostała część zmian wejdzie w życie 1 września 2019 r. Warto więc podsumować najważniejsze zmiany, jakie zajdą w kształceniu branżowym.

staż uczniowski

Staż uczniowski, czyli nowy sposób zdobywania wiedzy zawodowej

Uczniowie technikum oraz szkół branżowych I stopnia niebędący młodocianymi pracownikami będą mogli w okresie nauki odbywać staż uczniowski w rzeczywistych warunkach pracy w celu ułatwienia uzyskiwania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie. Sprawdzamy, na jakich warunkach uczniowie mogą odbywać staż i co musi wiedzieć dyrektor szkoły!

szkolnictwo branżowe od 1 września 2019

Zdobywanie dodatkowych umiejętności w zawodach. Poznaj 3 nowe możliwości

Uczniowie szkół branżowych, zawodowych czy technikum będą mieli od 1 września 2019 r. nowe możliwości na zdobywanie dodatkowej wiedzy zawodowej. Sprawdzamy szczegóły w nowych przepisach.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty