Pytanie: Czy nauczyciel może wykorzystać ucznia pełnoletniego po zajęciach lekcyjnych do rozwożenia jego ulotek wyborczych i mu za to zapłacić?
Pytanie: Czy w szkole publicznej, którą prowadzi inny podmiot niż samorząd, może funkcjonować dwóch równorzędnych dyrektorów?
Pytanie: Organ prowadzący zmienił nazwę szkoły. Kto w związku z tym powinien wystąpić do sądu (wydziału ksiąg wieczystych) z wnioskiem o zmianę nazwy szkoły? Nieruchomości są przekazane na rzecz szkoły w trwały zarząd.
Pytanie: Czy w szkole można zorganizować na lekcji wiedzy o społeczeństwie debatę wyborczą z udziałem przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych. Spotkanie poprowadzi nauczyciel przedmiotu, a pytania mogliby zadawać uczniowie klas maturalnych uczestniczących w spotkaniu?
Pytanie: Czy pełnoletni uczeń szkoły podstawowej wnioskujący o skreślenie z listy uczniów może zostać skreślony na podstawie decyzji dyrektora (bez uchwały rady pedagogicznej i opinii samorządu uczniowskiego)?
Pytanie: Co można zrobić z podręcznikami zakupionymi z dotacji dla uczniów szkoły, które są już nieaktualne? Chodzi m.in. o podręczniki dla uczniów byłych oddziałów gimnazjalnych, które istniały w naszej szkole do 31.08.2019 r.?
Pytanie: Do 31 sierpnia 2019 r. zespół składający się z gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola nosił nazwę zespołu szkół. Obecnie w skład zespołu wchodzi wyłącznie szkoła podstawowa i przedszkola. Czy w związku z tym należy zmienić nazwę zespołu na „zespół szkolno-przedszkolny”?
Pytanie: Jestem dyrektorem szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym. W oddziale przedszkolnym aktualnie znajduje się 25 dzieci. Już po zakończeniu rekrutacji do oddziału przedszkolnego zgłosił się jeszcze jeden uczeń 6-latek z mojego obwodu szkoły. Przyjęcie tego ucznia oznacza zwiększenie liczby uczniów oddziału przedszkolnego w mojej szkole do 26. Czy dopuszczalne jest prowadzenie zajęć w grupie 26-osobowej?
Pytanie: Szkoła będzie składała wniosek w ramach programu „Posiłek w szkole”. Czy jeszcze przed złożeniem wniosku musi zapewnić osobną salę do spożywania śniadania?
Jak wiadomo, od 1 września 2017 r. szkoły nie mają obowiązku zgłaszania do kuratora oświaty innowacji pedagogicznych. Co więcej, obecnie przepisy nie określają, czy i jaką procedurę powinna przyjąć szkoła w sprawie wprowadzania innowacji. Jakie zatem rozwiązania przyjąć w zakresie wprowadzania innowacji, aby wdrożyć ją sprawnie a jednocześnie efektywnie?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty