Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Członkowie posiedzenia rady pedagogicznej ujawnieni w informacji publicznej

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może na prośbę dziennikarza radiowego podać informację, kto uczestniczył w zebraniu rady pedagogicznej w szkole samorządowej?

Czy można zakazać nauczycielom prowadzenia korepetycji

Pytanie: Czy w dokumentacji szkolnej można przewidzieć zakaz prowadzenia przez nauczycieli korepetycji uczniom ich klas?

Czy należy informować rodziców o skierowaniu sprawy do sądu rodzinnego

Pytanie: W związku z trudną sytuacja rodzinną i zachowaniem naszego ucznia wystosowaliśmy pismo do sądu rodzinnego. Pismo jest do wglądu rodziców w sekretariacie szkoły, o czym zostali poinformowani. Czy rodzic może żądać drogą elektroniczną, poprzez e-dziennik, przesłania tego pisma?

Działalność gospodarcza w niepublicznej szkole policealnej

Pytanie: Czy niepubliczna szkoła policealna dla dorosłych, która kształci w zawodzie technik usług kosmetycznych, posiadająca własną pracownię, odebraną przez sanepid, może prowadzić usługi komercyjne ? Czy może w ramach zajęć praktycznych przyjmować klientów i tym sposobem zarobić np. na kosmetyki?

Wynajęcie pomieszczenia szkolnego Uniwersytetowi Trzeciego Wieku

Pytanie: Czy organizacja typu Uniwersytet Trzeciego Wieku, chcąc zorganizować w szkole swoje zebranie statutowe, potrzebuje zgody na działalność organizacji w szkole? Jaką procedurę zastosować?

Nagranie promujące szkołę – czy można rozpowszechniać je bez zgody nauczyciela

Pytanie: Nauczyciele szkoły wraz z uczniami nagrali spot reklamujący szkołę. Szkoła zapłaciła za filmowanie dronem terenu, za materiały, filmowanie scen oraz za nagranie głosu lektora. Nauczyciel, który był lektorem, już nie pracuje w szkole. Wystosował on do dyrektora pismo o zaniechaniu publikowania filmu na stronie szkoły, gdyż narusza to jego autorskie prawa osobiste. Czy szkoła musi usunąć filmik ze strony internetowej?

Sprawdź, czy obowiązuje minimalna długość przerwy lekcyjnej

Pytanie: Czy od dnia 1 marca 2019 r. należy zgodnie z nowymi przepisami wydłużyć przerwy międzylekcyjne do 10 minut?

Zarządzenie dyrektora – czy pracownik musi je podpisać

Pytanie: Czy każde zarządzenie dyrektora szkoły muszą podpisywać wszyscy pracownicy?

Jakie dokumenty może podpisywać wicedyrektor szkoły w zastępstwie za dyrektora

Pytanie: Czy do podpisywania dokumentów wicedyrektor powinien posiadać upoważnienie dyrektora? Jakiej pieczątki powinien używać wicedyrektor podczas nieobecności dyrektora (urlop, zwolnienie lekarskie)? Czy wicedyrektor powinien używać pieczątki w zastępstwie, z upoważnienia - w jakich sytuacjach?

Kto podpisuje umowę najmu ośrodka na zieloną szkołę – dyrektor czy kierownik wycieczki

Pytanie: Czy umowę dotyczącą najmu ośrodka na zieloną szkołę opłacaną przez rodziców podpisuje dyrektor czy kierownik wycieczki/zielonej szkoły?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty