Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Sprawdź, czy obowiązuje minimalna długość przerwy lekcyjnej

Pytanie: Czy od dnia 1 marca 2019 r. należy zgodnie z nowymi przepisami wydłużyć przerwy międzylekcyjne do 10 minut?

Zarządzenie dyrektora – czy pracownik musi je podpisać

Pytanie: Czy każde zarządzenie dyrektora szkoły muszą podpisywać wszyscy pracownicy?

Jakie dokumenty może podpisywać wicedyrektor szkoły w zastępstwie za dyrektora

Pytanie: Czy do podpisywania dokumentów wicedyrektor powinien posiadać upoważnienie dyrektora? Jakiej pieczątki powinien używać wicedyrektor podczas nieobecności dyrektora (urlop, zwolnienie lekarskie)? Czy wicedyrektor powinien używać pieczątki w zastępstwie, z upoważnienia - w jakich sytuacjach?

Kto podpisuje umowę najmu ośrodka na zieloną szkołę – dyrektor czy kierownik wycieczki

Pytanie: Czy umowę dotyczącą najmu ośrodka na zieloną szkołę opłacaną przez rodziców podpisuje dyrektor czy kierownik wycieczki/zielonej szkoły?

Upoważnienia do sprostowania błędu – czy dla wszystkich nauczycieli

Pytanie: Czy nauczyciele powinni otrzymywać imienne upoważnienia do sprostowania błędu i oczywistej omyłki? Czy można upoważnić wszystkich nauczycieli w zarządzeniu dyrektora?

Jak wprowadzić monitoring w szkołach i placówkach – poznaj zadania dyrektora

Pytanie: Na co należy zwrócić uwagę przy aktualizacji przepisów dotyczących monitoringu zewnętrznego w celu zabezpieczenia mienia placówki publicznej? W jakich dokumentach umieścić aktualizację i w jakiej formie podać ją do wiadomości? Co powinna zawierać?

Czy szkoła może udzielić informacji o uczniu pocztą elektroniczną

Pytanie: Osoba, która prosi o udzielenie informacji o uczniu - podaje w e-mailu informację, że jest rodzicem dziecka (ojcem). Czy udostępniając dane o uczniu (informację czy dziecko zostało przez matkę zapisane do naszej szkoły), naruszamy przepisy o ochronie danych osobowych?

Jak utworzyć klasy dwujęzyczne w szkole podstawowej

Pytanie: Jaka jest procedura tworzenia klasy dwujęzycznej w szkole podstawowej? Czy są określone ramy czasowe dla poszczególnych kroków?

Czy aby wydawać gazetkę szkolną, trzeba zgłosić ten fakt do sądu

Pytanie: Dostaliśmy informacje, iż powinniśmy jako szkoła zrobić zgłoszenie działalności prasowej do sądu rejonowego. Jak to wygląda w praktyce? Jaka jest ewentualna podstawa prawna?

Udzielanie informacji o dziecku babci – na jakich zasadach

Pytanie: Jakie dokumenty powinien dostarczyć do szkoły rodzic, który chce, aby babcia dziecka mogła uczestniczyć w zebraniach szkolnych, otrzymywać informacje na temat postępów w nauce wnuczki itp. Rodzice dziecka są po rozwodzie, oboje mają pełnię praw rodzicielskich, ale matka uczennicy stale przebywa poza granicami Polski.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty