Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Czy podręczniki zwiększają wartość księgozbioru

Pytanie: Czy podręczniki oraz ćwiczenia zakupowane dla uczniów w ramach dotacji ministerialnej zwiększają wartość księgozbioru bibliotecznego?

Czy organowi prowadzącemu można przekazać dane wrażliwe pracowników i uczniów

Pytanie: Organ prowadzący szkołę zakupił program do tworzenia projektu organizacyjnego szkoły i wydał zarządzenie o wprowadzeniu do tego programu danych oraz przekazaniu go do gminy. Program ten zawiera też dane wrażliwe, które są objęte ochroną danych osobowych, np. orzeczenia uczniów wraz z nazwiskami, numerami lub wszystkie dane kadrowe i płacowe pracowników. Czy na podstawie zarządzenia o wdrożeniu programu można wydać dane wrażliwe bez otrzymania na piśmie, jakie dane należy wydać? Na podstawie jakiego dokumentu dyrektor szkoły może wydać dane wrażliwe dla organu prowadzącego?

Kiermasz świąteczny jako pomoc finansowa dla fundacji – na jakich zasadach zorganizować

Pytanie: Szkoła zamierza zorganizować kiermasz świąteczny (połączony z kolędowaniem), z którego dochód zostanie przekazany na konto fundacji, która wspiera dzieci-uczniów tej szkoły. Jakie formalności należy spełnić, aby odbyło się to zgodne z przepisami? Czy w kiermaszu mogą wziąć udział osoby spoza szkoły – lokalna społeczność?

Co należy zrobić ze zniszczonymi podręcznikami zapewnionymi przez MEN

Pytanie: W szkole niepublicznej jest kilka zniszczonych podręczników (zapewnionych przez MEN i pochodzących z dotacji celowej)? Czy powinny one być przekazane rodzicom ucznia, który zapłacił za zniszczenie podręcznika, czy może powinny być przekazane do MEN lub jednostki samorządu terytorialnego? Co zrobić w sytuacji, jeśli rodzic nie chce zapłacić za zniszczony podręcznik?

Prowadzenie sklepiku szkolnego przez uczniów – na jakich zasadach

Pytanie: W szkole znajduje się sklepik, w którym sprzedają uczniowie. Czy należy zgłosić to jakiejś instytucji?

Dni wolne od zajęć – jak zorganizować pracę szkoły

Pytanie: W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, tzw. dni dyrektorskie, nauczyciele szkoły podstawowej pełnią dyżury w placówkach. Często w tych dniach nie ma uczniów, a nauczyciele siedzą w pustej szkole. Czy powinny być przed tymi dniami rozdane oświadczenia od rodziców, czy będą dzieci przebywały w szkole?

Czy szkoła potrzebuje zgody na zawieszenie flag

Pytanie: Czy aby powiesić na szkolnym budynku flagi: Polski, Miasta i Unii Europejskiej, wymagana jest jakakolwiek zgoda?

Obowiązki dyrektora związane z przeniesieniem ucznia do innej klasy

Pytanie: Rodzice zwrócili się do dyrektora szkoły z wnioskiem o przeniesienie dziecka z klasy Ia gimnazjum do klasy Ib. Czy dyrektor szkoły wydaje w tej sprawie decyzję? Czy o przeniesieniu ucznia decyduje rada pedagogiczna i podejmuje w tej sprawie uchwałę?

Stypendium motywacyjne dla ucznia klasy IV szkoły podstawowej

Pytanie: Czy uczniowi klasy IV szkoły podstawowej można wypłacić stypendium motywacyjne za osiągnięcia w nauce na podstawie średniej ocen za pierwszy semestr?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty