Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organy zewnętrzne szkoły

Znajdziesz tu porady i wskazówki ekspertów dotyczące Twojej współpracy z organami zewnętrznymi, np. organem prowadzącym, nadzoru oraz zasadach kontroli przeprowadzanych przez te organy. Co należy do kompetencji organów zewnętrznych, a co do Twoich? W tym zakresie przepisy oświatowe często się zmieniają. Dlatego dowiedz się o najważniejszych elementach współpracy szkoły z organami zewnętrznymi!

Kontrola w szkole w czasie pandemii

Pytanie: Organ prowadzący przekazał pismo do dyrektora o kontroli, która odbędzie się w lipcu. Kontrola ma dotyczyć realizacji projektów unijnych, organizacji pracy szkoły i gospodarowania mieniem. Kontrolę ma przeprowadzić 3-osobowy zespół w formie stacjonarnej w budynku szkoły. Czy w obecnej sytuacji taka kontrola może być przeprowadzona?

Kompetencje organu prowadzącego przy ustalaniu regulaminu wynagradzania pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Czy organ prowadzący, będący jednostką samorządu terytorialnego, ma jakiekolwiek ustawowe kompetencje do opiniowania/akceptacji regulaminu wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w prowadzonym przedszkolu?

Kto rozpatruje skargę na dyrektora

Pytanie: Kto rozpoznaje skargę na dyrektora szkoły złożoną do wójta?

Informacje dotyczące działalności dydaktycznej szkoły – na żądanie organu prowadzącego

Pytanie: Czy organ prowadzący może żądać od dyrektora szkoły informacji dotyczącej liczby obserwacji zajęć, które przeprowadził oraz zaleceń dla nauczycieli?

Wgląd w sytuację rodzinną dziecka podczas kontroli kuratoryjnej

Pytanie: Czy pracownicy kuratorium podczas kontroli mogą zażądać pisma, które było skierowane do sądu i dotyczy wglądu w sytuację rodziny dziecka?

Ponowna kontrola kuratoryjna na ten sam zarzut

Pytanie: W wyniku skargi rodziców w szkole została przeprowadzona kontrola, w ramach której wskazano zalecenie. Zostało ono zrealizowane, ale rodzice nie są usatysfakcjonowani i żądają surowszych sankcji. Czy kuratorium może ponownie przeprowadzić kontrolę w związku z tym samym zarzutem?

współpraca pomiędzy pracodawcą, uczniem i szkołą w ramach kształcenia w rzeczywistych warunkach pracy

13 zadań dyrektora dotyczących współpracy pomiędzy pracodawcą, uczniem i szkołą w ramach kształcenia w rzeczywistych warunkach pracy

Dyrektor szkoły musi wziąć pod uwagę nowe regulacje dotyczące współpracy pomiędzy pracodawcą, uczniem i szkołą. Przedstawiamy 13 najważniejszych zadań w tym zakresie.

Nowe obowiązki dyrektora w ramach współpracy z pracodawcami

Nowe obowiązki dyrektora w ramach współpracy z pracodawcami

Trwająca reforma szkolnictwa wprowadziła wiele zmian, także w zakresie kształcenia w zawodach, zastępując szkolnictwo zawodowe – branżowym. Od 1 września 2019 r. zaczną obowiązywać kolejne zmiany w tym zakresie, m.in. związane z nowymi obowiązkami dyrektora w ramach współpracy z pracodawcami. Sprawdzamy, o jakie obowiązki chodzi.

szkolenia branżowe dla nauczycieli

Obowiązkowe szkolenia branżowe nauczycieli. Sprawdź, na czym polegają

Przepisy ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw będą wchodzić w życie stopniowo, począwszy od 1 września 2019 r., aż do 1 września 2022 r. i jak wynika z uzasadnienia do tego aktu, głównym celem zmian wprowadzanych ustawą jest odbudowa prestiżu kształcenia zawodowego w Polsce. Omawiamy jedno z nowych zadań nałożonych na dyrektora szkoły prowadzącego kształcenie zawodowe, czyli organizacja obowiązkowych szkoleń branżowych dla nauczycieli.

Czy organ prowadzący odpowiada przeprowadzenie egzaminów w czasie strajku

Pytanie: W jakim zakresie organ prowadzący (gmina) odpowiada za przebieg egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalny w kontekście zapowiadanego strajku i wypowiedzi przedstawicieli rządu dotyczących takiej odpowiedzialności/współodpowiedzialności?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty