Pytanie: W jakim terminie podejmowana jest decyzja o przedłużeniu nauki uczniowi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w klasach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych?
Pytanie: Czy wniosek o przedłużenie etapu edukacyjnego dla dziecka posiadającego orzeczenie o kształceniu specjalnym może złożyć rodzic i czy rada pedagogiczna może ustosunkować się do niego negatywnie?
Pytanie: Czy uczeń, który ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i korzystał do tej pory z zajęć rewalidacyjnych w szkole, a obecnie dostarczył orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego, ma nadal korzystać z zajęć rewalidacyjnych?
Pytanie: Rodzice ucznia złożyli wniosek o indywidualny program nauczania, ponieważ uczeń ten jest szczególnie uzdolniony w zakresie piłki nożnej i podpisał kontrakt z klubem piłkarskim. Jeżeli dyrektor wyrazi na to zgodę to jak powinna wyglądać organizacja nauki ucznia?
Pytanie: Czy dziecko realizujące wychowanie przedszkolne w innej placówce może uczestniczyć w zajęciach wczesnego wspomagania w innej szkole?
Pytanie: Od 1 września funkcjonować będzie nowa szkoła niepubliczna. Jakie działania należy podjąć, by trafiła ona pod „opiekę” lokalnej poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Pytanie: W jakich sytuacjach należy aneksować IPET, a w jakich go zmodyfikować?
Pytanie: Czy na niecały miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego dyrektor szkoły może wydać decyzję o przyjęciu i zezwoleniu na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą dziecka rejonowego, które posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Decyzja ma dotyczyć bieżącego roku szkolnego.
Pytanie: Czy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane po 1 września 2017 r. wydane na I etap edukacyjny zachowuje ważność do końca klasy III czy IV?
Pytanie: W ramach udzielonej przez szkołę pomocy (wynikającej ze złożonej w szkole przez rodzica opinii PPP) uczeń miał uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne stosowne do jego potrzeb. Rodzic na piśmie zrezygnował z tej formy pomocy. Czy ma do tego prawo? Wizytator kuratorium twierdzi, że nie ma takiego prawa a szkoła musi kontynuować udzielone formy pomocy.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty