Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły, w tym wynagrodzenia chorobowego oraz ekwiwalentu za urlop pracowników niepedagogicznych.

Obliczanie wynagrodzenia za czas choroby, gdy miesiąc ma 28 lub 31 dni

Pytanie: Na ile dni należy podzielić podstawę świadczenia chorobowego do obliczenia zasiłku chorobowego, gdy miesiąc ma 28 lub 31 dni?

Choroba w czasie umowy zlecenia - podstawa wypłaty zasiłku chorobowego

Pytanie: Jak obliczyć wynagrodzenie za czas choroby dla pracownika, który pracował w naszej placówce od września 2008 r. do 31 sierpnia 2009 r., potem został zatrudniony na umowę zlecenia od 17.09.2009 r. i chorował w okresie 09.12-11.12.2009 r.? Jaką należy wziąć podstawę do naliczenia chorobowego? Za cały okres pracujący u danego pracodawcy czy od 17 września 2009 r., kiedy została zawarta druga umowa?

Zasiłek chorobowy po rozwiązaniu stosunku pracy - kiedy przysługuje i kto go wypłaca

Pytanie: W maju 2008 r. wręczyłam pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę. Wkrótce upłynie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, a pracownik zachorował na chorobę zakaźną. W zaświadczeniu lekarskim lekarz orzekł 2-miesięczny okres niezdolności do pracy. Czy po rozwiązaniu stosunku pracy będzie przysługiwał pracownikowi zasiłek chorobowy? Jeśli tak, to kto go będzie wypłacał – ja czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

Sposób określenia wynagrodzenia pracownika

Archiwalny Sposób określenia wynagrodzenia pracownika

Granice swobody umów, czyli dowolność w kwestii kształtowania treści stosunku zobowiązaniowego łączącego strony, wyznaczają przede wszystkim powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Sprawdź zatem, na ile dowolnie możesz regulować zapisy płacowe w umowie o pracę pracownika.

kalkulator na banknotach Euro

Archiwalny Sprawdź, za ile dni urlopu wypłacić ekwiwalent

Część nauczycieli i pracowników szkoły kończy pracę w czerwcu lub w czasie wakacji. Jeżeli nie wykorzystali w pełni przysługującego urlopu – trzeba wypłacić im ekwiwalent. Zobacz praktyczne tabele i sprawdź, jak rozliczyć urlop pracownika odchodzącego z pracy.

Archiwalny Potrącenia komornicze z zasiłku chorobowego

Pytanie: Pracownik jest na zasiłku chorobowym. Ma on kilkanaście zajęć komorniczych niealimentacyjnych. W jakiej wysokości można dokonać potrąceń - 25%  czy 50% zasiłku chorobowego brutto?

Archiwalny Aktualizacja dodatku stażowego wypłacanego w czasie choroby

Pytanie: Czy pracownikowi niepedagogicznemu należy podwyższyć wypłacany dodatek stażowy, gdy kolejny rok pracy upływa w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego, jeśli dodatek ten jest wypłacany także w czasie choroby?

Archiwalny Regulamin wynagradzania - czy obejmuje także głównego księgowego

Pytanie: Czy regulamin wynagradzania pracowników samorządowych dotyczy także głównych księgowych zatrudnionych w szkole?

Archiwalny Zasady usprawiedliwiania nieobecności w pracy z powodu choroby

Pytanie: Jak mam interpretować nieobecność pracownika, który zamiast L4 przedstawił zaświadczenie wystawione przez lekarza z zaleceniem lekarskim - zwolniony z powodu choroby na okres 05-12.02.2010 r.? Mam to traktować jako nieobecność nieusprawiedliwioną czy nieobecność usprawiedliwioną bez prawa do wynagrodzenia?

Archiwalny Wpływ odebrania premii regulaminowej w miesiącu, w którym pracownik korzysta z L4, na wysokość wynagrodzenia chorobowego

Pytanie: Pracownik z obsługi w styczniu 2010 r. chorował 5 dni (od 11 stycznia 2010 do 15 stycznia 2010 r.). Za naruszenie dyscypliny pracy pracownikowi odebrano za styczeń całą premię regulaminową w wysokości 20%. Czy w związku z tym z obliczenia wynagrodzenia chorobowego muszę odjąć premię?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty