Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy szkoły - inne zagadnienia

Prawidłowa organizacja pracy szkoły wiąże się ściśle ze znajomością aktualnych przepisów prawnych. Aby być na bieżąco z przepisami i nie pominąć żadnych nowości oświatowych, warto zapoznać się z poradami ekspertów, którzy odpowiadają na najtrudniejsze pytania Czytelników Portalu Oświatowego. W tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zorganizować pracę biblioteki czy stołówki szkolnej, co zrobić ze zniszczonymi podręcznikami z MEN, jak zorganizować pracę szkoły w dni wolne od nauki i wiele, wiele innych.

Czy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze należy organizować w czasie przerw zimowych i świątecznych

Pytanie: Należy informować rodziców uczniów szkoły podstawowej o możliwości skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych (8 dni). Czy taki sam obowiązek jest w przypadku wyznaczonych przez MEiN przerw: świątecznej zimowej i świątecznej wiosennej (grudzień, kwiecień)?

Kogo poinformować o nadaniu imienia szkole podstawowej należącej do zespołu

Pytanie: W skład zespołu wchodzą szkoła podstawowa i przedszkole. Szkole podstawowej zostało nadane imię. Komu i gdzie należy zgłosić ten fakt? Czy pieczęcie wymagają aktualizacji?

Na jakich zasadach uczeń z Ukrainy może zamieszkać w bursie szkolnej

Pytanie: Jakie dokumenty musi przedstawić uczeń pochodzenia ukraińskiego, żeby móc zamieszkać w bursie?

Jakie regulaminy są wymagane w zespole szkolno-przedszkolnym

Pytanie: Regulaminy i procedury w zespole szkolno-przedszkolnym. Jakie są wymagane przepisami? Czy są tworzone osobno dla przedszkola i osobno dla szkoły?

Kalendarz na rok szkolny 2022/2023 – jak planować dzień po dniu?

Planowanie pracy szkoły i dyrektora – kalendarz na rok szkolny 2022/2023

Plan pracy i organizacja pracy szkoły to podstawowe dokumenty szkolne, które opracowuje się po ogłoszeniu przez MEiN kalendarza roku szkolnego oraz podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa. Prawidłowe zaplanowanie pracy szkoły na dany rok szkolny wymaga jednak odnoszenia się do wielu innych przepisów prawa oświatowego, a także – uwzględniania zadań, które są obowiązkowe, choć terminy ich wykonania nie wynikają wprost z przepisów. W artykule wyjaśniamy, jak planować oraz prowadzić kalendarz roku szkolnego, aby był narzędziem uławiającym zarządzanie szkołą.

Kierownik półkolonii – czy bierze udział w zajęciach

Pytanie: Czy w czasie półkolonii letnich organizowanych w szkole, kierownik wypoczynku bierze udział w wycieczkach, czy pozostaje w miejscu lokalizacji wypoczynku?

Minimalna ilość zajęć w języku obcym w oddziale dwujęzycznym

Pytanie: Chcemy otworzyć oddział dwujęzyczny. Jaki procent lekcji ma być prowadzony w j. angielskim? Czy obecnie wymaga to zgody kuratorium?

Wpis do ewidencji placówek niepublicznych – ze względu na siedzibę czy miejsce prowadzenia zajęć

Pytanie: Czy organ rejestrujący (np. powiat, gmina) szkołę lub placówkę niepubliczną dokonuje wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych ze względu na siedzibę szkoły czy miejsce prowadzenia zajęć dydaktycznych?

Czy można zaplanować radę plenarną pod koniec sierpnia

Czy można zaplanować radę plenarną pod koniec sierpnia

Można zaplanować zebranie rady plenarnej podsumowującej rok szkolny 2021/2022 pod koniec sierpnia. Przepisy nie narzucają terminów zebrań rady pedagogicznej.

Przekształcenie stanu epidemii w stan zagrożenia – czy wymaga nowej organizacji pracy szkoły

Pytanie: Czy w związku z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego z dniem 16 maja 2022 r. traci moc rozporządzenie MEiN z 28 maja 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19? A tym samym dyrektor powinien opracować nowe zarządzenie w sprawie organizacji pracy w szkole?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty