Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Podstawa programowa, szkolny plan nauczania

Przepisy prawne związane z podstawą programową zmieniają się. Dlatego tak ważne jest być na bieżąco z aktualnymi regulacjami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi ekspertów dotyczące realizacji podstawy programowej, w tym m.in. czy nauczyciel może wymagać znajomości treści wykraczających poza podstawę programową, jakie zajęcia podlegają procedurze przyjmowania programów nauczania. Nowa podstawa to nowe obowiązki, nowe przepisy i wytyczne! Zapoznaj się z nimi i przekaż swoim nauczycielom!

Czy możliwa jest zmiana podręcznika w klasie II

Pytanie: Nauczyciele wybrali w klasie I podręczniki, jak się okazało po roku nie są z nich zadowoleni. Czy w klasie II mogą je zmienić i wybrać z innego wydawnictwa?

Dokumentowanie wycieczek i zielonych szkół w dziennikach lekcyjnych

Pytanie: W jaki sposób najlepiej dokumentować w dziennikach lekcyjnych wycieczki i zielone szkoły? Jak w trakcie kontroli wykazać, że nie odbywa się to kosztem realizacji podstawy programowej – dotyczy szkoły niepublicznej?

Jak wprowadzić innowację pedagogiczną od roku szkolnego 2017/2018

Pytanie: Jaka powinna być forma dokumentu zatwierdzająca innowację pedagogiczną? Czy po zmianie przepisów oświatowych ma być to nadal uchwała?

Czy nauczyciele muszą odbyć szkolenie z nowej podstawy programowej

Pytanie: Czy nauczyciele mają obowiązek uczestniczyć w szkoleniu z nowej podstawy programowej, aby uczyć od września w szkole? Czy jest podstawa prawna, która jednoznacznie artykułuje obowiązek tego typu szkolenia?

Jakie zajęcia można realizować w ramach godzin do dyspozycji dyrektora

Pytanie: Jak wyglądają w nowej ramówce godziny do dyspozycji dyrektora dla uczniów kl. VII? Jakie zajęcia będą mogły być realizowane w tych godzinach?

Możliwość zwolnienia z zajęć, które uczeń zaliczył w poprzedniej szkole

Pytanie: Czu uczeń liceum musi uczęszczać na zajęcia z przedmiotu, który miał w klasie poprzedniej w innej szkole? Przedmiot nie jest już kontynuowany w klasach starszych.

Czy nauczyciel może wymagać znajomości treści wykraczających poza podstawę programową

Pytanie: Czy nauczyciel przedmiotu może realizować na swoich zajęciach treści wykraczające poza podstawę programową i czy może wymagać od uczniów przyswojenia tych treści? Co powinien w tym zakresie zrobić dyrektor szkoły, jeśli otrzymał taką informację od rodziców?

Czy podstawa programowa wychowania fizycznego zawiera informacje o zajęciach prowadzonych na świeżym powietrzu

Pytanie: Czy istnieją przepisy prawne, które ograniczają wychodzenie z uczniami podczas zajęć wychowania fizycznego na podwórko/boisko? Jak do takich zajęć przekonać uczniów, a także rodziców, którzy są przeciwni takiej formie zajęć?

Doradztwo zawodowe – co powinien zawierać program na rok szkolny 2017/2018

Pytanie: Co musi zawierać program doradztwa zawodowego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2017/2018?

Kto wybiera podręczniki i programy nauczania na rok szkolny 2017/2018

Pytanie: Oddziały gimnazjalne od 1 września 2017 r. będą włączone do szkoły podstawowej, nauczyciele obecnego gimnazjum będą uczyć w klasach IV i VII. Czy wyboru podręczników i programów nauczania na rok szkolny 2017/2018 dokonują nauczyciele obecnej szkoły podstawowej w porozumieniu z nauczycielami obecnego gimnazjum?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty