Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Podstawa programowa, szkolny plan nauczania

Przepisy prawne związane z podstawą programową zmieniają się. Dlatego tak ważne jest być na bieżąco z aktualnymi regulacjami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi ekspertów dotyczące realizacji podstawy programowej, w tym m.in. czy nauczyciel może wymagać znajomości treści wykraczających poza podstawę programową, jakie zajęcia podlegają procedurze przyjmowania programów nauczania. Nowa podstawa to nowe obowiązki, nowe przepisy i wytyczne! Zapoznaj się z nimi i przekaż swoim nauczycielom!

Czy za zmianą podręcznika idzie zmiana programu nauczania

Pytanie: Czy jeśli nauczyciel zmienia podręcznik (nowy zakup z dotacji, inne wydawnictwo), kl. 5 i 8, czy musi zmienić program nauczania?

Szkolny program nauczania - jak długo obowiązuje

Pytanie: W stosunku do zeszłego roku szkolnego nie ma zmian w szkolnych zestawach programach nauczania. Czy mimo tego konieczne jest sporządzenie nowego programu nauczania na rok szkolny 2020/2021?

WDŻ w liceum ogólnokształcącym

Pytanie: W których klasach liceum ogólnokształcącego (4-letniego) muszą odbywać się lekcje wychowania do życia w rodzinie?

Zmiana programu nauczania w trakcie roku szkolnego

Pytanie: Czy nauczyciel może zmienić program nauczania swojego przedmiotu, który wybrał na dany etap edukacyjny?

Doradztwo zawodowe dla niepełnosprawnych uczniów

Pytanie: Czy dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym realizuje doradztwo zawodowe?

Godziny do dyspozycji dyrektora według programu nauczania

Pytanie: Czy godziny z puli do dyspozycji dyrektora szkoły powinny być realizowane według opracowanych przez nauczycieli programów nauczania?

Zmiany w ramowych planach nauczania – jak zaplanować godziny dyrektorskie

Pytanie: Czy wprowadzone zmiany od 1 września 2019 r. w ramowych planach nauczania dotyczą przyszłych klas I i IV szkoły podstawowej? Czy też dodatkową godzinę dyrektorską można przydzielać innym klasom w danym etapie edukacyjnym (np. w obecnych klasach II lub III albo w IV, V, VI, czy VII lub VIII).

Drugi język obcy dla obcokrajowców

Pytanie: Czy obcokrajowcy w szkole podstawowej mający trudności w nauce mogą być zwolnieni z nauki drugiego języka obcego w klasach 7-8?

Nauka języków obcych u ucznia niepełnosprawnego

Pytanie: Czy uczeń z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym w szkole podstawowej w oddziale integracyjnym powinien uczyć się dwóch języków obcych (w kl. 7-8)?

Sposoby monitorowania realizacji podstawy programowej w liceum

Pytanie: Jak dokonać sprawdzenia jakości realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w liceum?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty