Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole to bardzo ważny element kształcenia. Ważne jest również, żeby być na bieżąco z przepisami, które zmieniają zakres pomocy. W tym miejscu znajdziesz najważniejsze porady i artykuły dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Uzyskasz odpowiedzi na pytania, jak zwalniać uczniów z orzeczeniem z zajęć, jak zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w Twojej szkole, jak zmieniają się przepisy i na co dyrektor musi zwrócić uwagę w przypadku kształcenia ucznia z orzeczeniem.

Indywidualne nauczanie – czy możliwe za pomocą Skype’a

Pytanie: Czy nauczanie indywidualne przyznane uczniowi w domu można w drodze wyjątku odbywać za pomocą Skype’a?

Czy jest wzór dokumentu w sprawie wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania dziecka

Pytanie: Jak powinien wyglądać dokument w sprawie wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania dziecka? Kiedy powinien być dołączony do IPET-u – na początku roku czy po I semestrze?

Doradztwo zawodowe w szkole specjalnej – w jakim dzienniku odnotowywać tematykę zajęć

Pytanie: W jakim dzienniku należy odnotować tematykę zajęć z doradztwa zawodowego realizowanych w VII klasie szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim?

Czy IPET należy opracować dla każdego ucznia w orzeczeniem

Pytanie: Czy od 1 września 2017 r. indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny powinien być tworzony dla wszystkich uczniów szkoły, czy tylko dla uczniów objętych nową podstawą programową i tych rozpoczynających naukę w szkole?

Jaki dziennik do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych

Pytanie: Proszę o wskazanie właściwego dziennika do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych dla ucznia ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne.

Odroczenie obowiązku szkolnego od 1 września 2017 r.

Pytanie: Jakimi przepisami posługiwać się od 1 września 2017 r. w zakresie „odroczenie obowiązku szkolnego”?

Czy organ prowadzący może odmówić finansowanie zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Pytanie: Czy organ prowadzący może odmówić przyznania środków na realizację godziny z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów z opiniami? Czy dyrektor może przydzielić godziny z tej pomocy tylko dla uczniów z orzeczeniami, a z braku środków pominąć zajęcia zalecane w opiniach?

Czy ucznia niepełnosprawnego intelektualnie można nie promować

Pytanie: Czy uczeń niepełnosprawny intelektualnie w stopniu umiarkowanym lub znacznym może być niepromowany? Czy można mu tylko przedłużać etap edukacyjny zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Przepisy o organizacji zajęć rewalidacyjnych od 1 września 2017 r.

Pytanie: Proszę o podanie ustawy lub rozporządzenia, na podstawie którego organizowane są zajęcia rewalidacyjne w szkole (czy są dokładne wytyczne związane z organizacją zajęć indywidualnych czy zespołowych).

Łączenie oddziałów z uczniami z upośledzeniem w stopniu lekkim

Pytanie: Czy od 1 września 2017 r. możliwe jest łączenie oddziałów klasy IV dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim z oddziałem klasy V dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty