Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Postępowanie w trudnych sytuacjach

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane z procedurami szkolnymi dotyczącymi trudnych i niecodziennych sytuacji, jakie mogą wystąpić w szkole. Dowiedz się jak postąpić np. gdy znajdziesz narkotyki w szkole, do szkoły przyjdzie pijany uczeń, dostaniesz telefon z informacją o podłożeniu bomby w szkole, czy zgłaszane zostają kradzieże i bójki uczniów. Dowiedz się również, w jakim terminie sporządzić protokół powypadkowy. Wszystkie porady na temat trudnych sytuacji w szkole w jednym miejscu.

Archiwalny Szkoła dla rodziców - warsztaty umiejętności wychowawczych: Pierwsze dni dziecka w szkole

Dziecko rozpoczyna naukę w szkole. To ważny moment nie tylko dla niego, ale również dla rodziców. Niezwykle istotne jest, aby zarówno rodzice, jak i ich pociechy, byli przygotowani do nowych obowiązków i do funkcjonowania w środowisku szkoły. Przekaż rodzicom swoich uczniów, jak się przygotować do nowej sytuacji.

Archiwalny Atest na szkolną trampolinę

Pytanie: Szkoła powinna posiadać atesty na zabawki, meble, sprzęt sportowy itp. Czy jeżeli rodzice chcą zakupić na rzecz szkoły trampolinę to też musi posiadać wszystkie atesty?

Archiwalny Uczeń sprawcą przestępstwa ściganego z urzędu

Rozbój, kradzieże i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego to przestępstwa najczęściej popełniane przez uczniów. Według statystyk policji w 2010 ogółem w szkołach doszło około 13 tysięcy takich przestępstw. W przypadku rozbojów jest to wzrost o prawie 60% w stosunku do roku 2009. Sprawdź, jak postępować, kiedy w uczeń popełnia przestępstwo na terenie szkoły.

Archiwalny Postępowanie w przypadku rozpylenia w szkole niebezpiecznej substancji

Pytanie: Jak postąpić w przypadku, gdy w pomieszczeniu szkolnym (klasie) został rozpylony gaz pieprzowy? Sprawca przyznał się do winy..

Archiwalny Uczeń zagrożony demoralizacją - podstawowe pojęcia i sposoby postępowania

Trudne środowisko, problemy wieku dojrzewania, kłopoty rodzinne to najczęstsze przyczyny zachowań uczniów określane wspólnym pojęciem demoralizacji. Jej bagatelizowanie lub brak reakcji ze strony szkoły mogą prowadzić do dalszych konfliktów ucznia z prawem. Zapoznaj się z materiałem przygotowanym przez Straż Miejską m.st. Warszawy prezentującym algorytm postępowania z uczniem zagrożonym demoralizacją.

Archiwalny Szkoła dla rodziców - warsztaty umiejętności wychowawczych: Czy moje dziecko cierpi na depresję?

Jeśli czytasz kolorowe magazyny, masz spore szanse natknąć się na popularne artykuły dotyczące depresji. Rozmawiając ze znajomymi, zdarza ci się zapewne usłyszeć, że sądzą oni, iż cierpią na depresję. Termin depresja jest odmieniany przez wszystkie przypadki podobnie, jak termin stres. Depresja wydaje się być w ostatnich latach często występującym zjawiskiem. Czy dotyczy wyłącznie dorosłych, czy też na depresję mogą cierpieć również małe dzieci i nastolatki? Średnio w każdej klasie może być nawet 2 uczniów z depresją!

Archiwalny Protokół powypadkowy ucznia - kto podpisuje

Pytanie: Protokół powypadkowy ucznia podpisują: społeczny inspektor pracy i pracownik służby BHP w szkole. Kto podpisuje protokół powypadkowy ucznia, jeśli osobą odpowiedzialną za dziecko w chwili wypadku jest społeczny inspektor pracy, który jest również nauczycielem?

Archiwalny Pełnienie dyżurów podczas przerw przez nauczycieli świetlicy

Pytanie: Czy obowiązek pełnienia dyżurów podczas przerw dotyczy także nauczycieli świetlicy?

Archiwalny Obowiązki szkoły w przypadku ciąży uczennicy

Pytanie: Matka 16-letniej uczennicy III klasy gimnazjum przekazała informację o ciąży swojej córki. Ojciec dziecka jest pełnoletni. Jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze szkoły, kogo powinienem poinformować o tym fakcie?

Archiwalny Nadzorowanie uczniów przygotowujących się do zajęć

Pytanie: Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Równo z dzwonkiem na lekcje wpuszczam uczniów do rozbieralni, przed końcem lekcji wypuszczam uczniów, aby się ubrali. Dyrektor szkoły zwraca mi uwagę, że moja lekcja nie trwa 45 minut i te czynności rozbierania i ubierania powinny odbywać się na przerwach. Czy muszę być i stać przy rozbieralniach?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty