Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Program wychowawczo-profilaktyczny

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkolnej związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. W tej zakładce znajdziesz aktualne porady ekspertów, z których dowiesz się, jak przygotować program wychowawczo-profilaktyczny szkoły, który obowiązuje od roku szkolnego 2017/2018, jak ocenić jego efektywność i dokonać ewaluacji programu. Ułóż dobrą współpracę z nauczycielami i razem pracujcie nad programem wychowawczo-profilaktycznym Waszej szkoły.

Program wychowawczo-profilaktyczny w szkole muzycznej

Pytanie: Czy popołudniowa szkoła muzyczna I stopnia bez pionu ogólnokształcącego i obowiązku szkolnego jest zobowiązana do tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego? Poprzednie przepisy zobowiązywały te szkoły do posiadania jedynie programu wychowawczego bez programu profilaktyki.

Co zrobić, gdy okazało się, że program wychowawczo-profilaktyczny szkoły jest plagiatem?

Pytanie: Podczas konferencji rady pedagogicznej w czerwcu powołany został zespół nauczycieli do opracowania programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Program został opracowany, przedstawiony i przyjęty na posiedzeniu rady pedagogicznej pod koniec sierpnia. Okazało się jednak, że program został skopiowany ze strony internetowej innej szkoły. Jak należy postąpić w opisanej sytuacji? Program (plagiat) powinien obowiązywać do końca roku szkolnego. Jakie konsekwencje powinienem wyciągnąć wobec zespołu, który miał program opracować, a w rzeczywistości skorzystał z cudzego opracowania? Jakie kroki powinienem podjąć w opisanej sytuacji?

Pogadanki z wyleczonymi z nałogów w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego

Pytanie: Czy w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego na pogadanki do szkoły można zaprosić osoby wyleczone z nałogów działających w grupach wsparcia?

Program wychowawczo-profilaktyczny w jednym dokumencie

Pytanie: Czy w szkole mogą nadal funkcjonować oddzielne programy: wychowawczy i profilaktyki? Czy musi to być jeden dokument? 

Palenie papierosów poza terenem szkoły przez uczniów - co może zrobić szkoła?

Pytanie: Czy nauczyciele mogą zakazać uczniom palenia papierosów poza terenem szkoły? Jakie konsekwencje może wyciągnąć szkoła w stosunku do takich uczniów?

Program profilaktyki i wychowawczy będą połączone w jeden dokument

Pytanie: Czy w którymś z dokumentów prawa oświatowego została wprowadzona zmiana pozwalająca na połączenie szkolnego programu profilaktyki z programem wychowawczym?

Program wychowawczo-profilaktyczny - „termin ważności”

Pytanie: Na jaki czas powinny być w szkole opracowane takie dokumenty jak program wychowawczo-profilaktyczny?

Od kiedy będzie obowiązywał jeden program wychowawczo-profilaktyczny

Pytanie: Przepisy ustawy Prawo oświatowe wprowadziły obowiązek ustalenia jednego programu wychowawczo-profilaktycznego. Kiedy należy go ustalić – jaki jest termin?

Palenie e-papierosów w szkole

Pytanie: Czy można zabronić uczniom palenia w szkole e-papierosów? Jeżeli tak to na jakiej podstawie?

Archiwalny Czy wygaszane gimnazjum musi mieć program wychowawczo-profilaktyczny

Pytanie: Jesteśmy wygaszanym gimnazjum. Czy w związku z tym powinien u nas funkcjonować jeden program profilaktyczno-wychowawczy (art.26 Ustawy), czy też odrębne dwa dokumenty? Jeśli tak, to proszę o informację, gdzie to wyraźnie jest napisane, że tego typu szkoły nie tworzą łącznego dokumentu?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty