Maturzyści składają deklaracje maturalne, które stanowią potwierdzenie dokonanych przez nich wyborów związanych z egzaminami maturalnymi - wstępne do 30 września, a ostateczne do 7 lutego roku szkolnego, w którym przystępują do matury. Aby mieli czas na przemyślenie swoich ostatecznych decyzji, powinni poznać wszystkie możliwości i wynikające z nich konsekwencje. Uczniowi trudno jest samodzielnie przebrnąć przez rozporządzenia, zapisy prawne, które dodatkowo często ulegają zmianom. Rolą nauczyciela jest pomóc przejść przez ten trudny i stresujący czas jak najlepiej i najskuteczniej.
Pytanie: Uczeń posiada zwolnienie z wychowania fizycznego na cały rok szkolny, w związku z tym nie ćwiczy na zajęciach, ale jest na nich obecny. Czy w tej sytuacji uczeń nie będzie klasyfikowany z tych zajęć? Czy w arkuszu ocen lub na koniec roku na świadectwie powinien mieć wpisane nieklasyfikowany, czy może zwolniony?
Pytanie: Jeżeli uczennica ma zwolnienie lekarskie z WF-u, będzie niesklasyfikowana, czy dyrektor szkoły pisze jakieś uzasadnienie?
Pytanie: Czy jeśli rodzic nie zezwala na przetwarzanie danych swojego dziecka, możemy ujmować ucznia w programie OKE - "Hermes"?
Pytanie: Proszę o wyjaśnienie rozporządzenia z sierpnia 2010 r. w sprawie klasyfikowania i promowania słuchaczy. Co to znaczy, że słuchacz może powtarzać semestr jeden raz w okresie kształcenia (np. słuchacz zaliczył semestr I, II powtarzał i go zaliczył, w III nie zdał egzaminu poprawkowego)? Czy może powtórzyć semestr III, będąc cały czas w tej samej szkole?
Pytanie: W związku z organizacją w naszej szkole zajęć wychowania fizycznego w formie 1+2 (1 godzina w systemie klasowo-lekcyjnym i 2 godziny alternatywnych zajęć wychowania fizycznego) prosimy o wyjaśnienie następującej wątpliwości: czy uczeń może być oceniany tylko na podstawie spełnienia wymagań edukacyjnych podczas 1 godziny zajęć w systemie klasowo-lekcyjnych i zaliczenia obecności na 2 godzinach zajęć alternatywnych wychowania fizycznego?
Pytanie: Proszę o interpretacje rozporządzenia MEN z sierpnia 2010 r. w sprawie klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy. Co to znaczy, że słuchacz może tylko dwa razy powtarzać semestr w całym cyklu kształcenia? Czy to rozporządzenie jest propozycją, czy obowiązuje od 1 września 2010 r.?
Pytanie: Chcemy wprowadzić zmianę oceniania w klasach I-III. Zamiast ocen A, B, C, D chcemy oceny 5, 4, 3, 2. Jak to wprowadzić?
Pytanie: W klasyfikacji rocznej uczeń jest nieklasyfikowany z jednego lub kilku przedmiotów z powodu nieobecności nieusprawiedliwionych. Co dalej z takim uczniem (jaki wpis na świadectwie) w przypadku, gdy nie wyrazi on chęci zdawania egzaminów klasyfikacyjnych lub rada pedagogiczna nie wyrazi zgody na ich zdawanie? Co z uczniem, który nie przystąpił do egzaminu klasyfikacyjnego bez usprawiedliwienia? Jest dalej nieklasyfikowany?
Pod koniec wakacji, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowujesz i przeprowadzasz dla uczniów egzaminy poprawkowe. Zapoznaj się z przepisami i wytycznymi, których musisz przestrzegać.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty