Pytanie: Czy w przedmiotowym zespole egzaminacyjnym (PZE) na maturze może pracować nauczyciel-konsultant delegowany przez placówkę doskonalenia nauczycieli? Czy w PZE może pracować nauczyciel emerytowany: z macierzystej szkoły, z innej szkoły, z placówki doskonalenia nauczycieli?
Pytanie: Uczeń, który wybierze zgodnie z nową podstawą programową dla IV etapu jako przedmiot w rozszerzeniu np. matematykę, czy na maturze będzie musiał zdawać ją w rozszerzeniu, czy może zdawać ten przedmiot w podstawie?
Pytanie: Dnia 29 marca w szkole przeprowadzony będzie Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty. Czy inni uczniowie w trakcie pisania testu przez trzecioklasistów powinni opuścić szkołę?
Pytanie: Uczeń szkoły podstawowej - klasa VI, pochodzi z Węgier i jednocześnie uczy się w szkole na Węgrzech i w Polsce. Nie może uczęszczać w naszej szkole na lekcje z muzyki, gdyż w tym czasie chodzi na dodatkowe lekcje języka polskiego. Jak należy postąpić i jakie przyjąć rozwiązanie, by zaliczyć mu przedmiot „muzyka”?
Pytanie: Zestawy egzaminacyjne przygotowywane na egzamin poprawkowy składają się z części pisemnej (np. test, tematy do opisu, zadania) i części ustnej (zestawy 3 pytań - uczeń losuje zestaw) i obejmują zakres materiału całego roku szkolnego. Czy nauczyciel przygotowujący zestawy na egzamin poprawkowy powinien tak go konstruować, aby uczeń mógł zdobyć każdą z ocen, czy tylko ustalić trudność zadań na poziomie najniższym?
Zmieniły się przepisy dotyczące zdawania egzaminów poprawkowych. Ekspert z kuratorium opisuje nowe regulacje: ile egzaminów może zdawać uczeń, jakie musi spełnić warunki, jakie kompetencje mają poszczególne organy.
Pytanie: Czy uczniowie w klasach najwyższych programowo mogą zdawać egzaminy poprawkowe? Chodzi o ucznia klasy trzeciej gimnazjum - jeśli tak to jak będzie wyglądała rekrutacja ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej, który będzie zdawał egzamin poprawkowy w ostatnim tygodniu wakacji?
Nadszedł czas by ocenić wychowanków szkoły! Uczniowie cały rok chodzą na zajęcia, uczą się, odrabiają prace domowe, piszą klasówki. Jedni są zaangażowani bardziej, inni mniej: wytrwale siedzą w ławkach albo wagarują. Teraz zostaną z tego rozliczeni. Jak? Przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami! Wystawianie ocen z zajęć i zachowania to zawsze temat drażliwy. Tabelka z konkretnymi zadaniami, warunkami do spełnienia, uwagami ekspertów, procedurami będzie tu narzędziem bardzo pomocnym! Zapraszam do skorzystania!
Pytanie: Uczeń klasy III szkoły podstawowej w I semestrze ma więcej niż 50 % nieobecności z powodu choroby. Czy jest to już podstawa do niepromowania, czy liczy się frekwencja w całym roku szkolnym? Czy uczeń mający więcej niż 50 % nieobecności musi zdać egzamin aby mógł być promowany, czy nauczyciel z radą pedagogiczną może mimo wszystko promować takiego ucznia?
Pytanie: Czy uczeń kl. III gimnazjum może zdawać egzamin poprawkowy. Jeżeli tak, to w jakim terminie należy zorganizować ten egzamin? Czy uczeń kl. III gimnazjum może zdawać dwa egzaminy poprawkowe?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty