Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ocenianie uczniów

Ocenianie uczniów to bardzo ważny element kształcenia i wychowania. W tym miejscu dowiesz się: jak prawidłowo klasyfikować ucznia, na jakich warunkach uczeń może powtarzać klasę, jak nieobecności wpływają na ocenę. Znajdziesz tu porady dotyczące ocen z zajęć i zachowania, zasady klasyfikacji i promocji uczniów. Przeczytaj i dowiedz się, jakimi zasadami trzeba się kierować wystawiając oceny!

Uczeń niepełnosprawny ruchowo a zwolnienie z WF

Pytanie: Niepełnosprawny ruchowo uczeń klasy 4 szkoły podstawowej nie ma oddzielnego zaświadczenia lekarskiego o zwolnieniu z WF. Czy podlega on klasyfikacji i ocenianiu śródrocznemu?

Czy próbny egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy

Pytanie: Czy szkoła ma obowiązek przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem czy organizowany przez CKE? Czy szkoła ma obowiązek przeprowadzić jakikolwiek egzamin próbny ósmoklasisty?

Czy można wystawić dwie oceny z jednego sprawdzianu

Pytanie: Czy nauczyciel może wystawić dwie oceny z jednego sprawdzianu, informując wcześniej uczniów, że będą dwie oceny? Sprawdzian został przygotowany i podzielony wyraźnie, tak aby uczeń wiedział gdzie jest podział. W statucie szkoły nie ma informacji o wystawianiu dwóch ocen z jednego sprawdzianu.

Jak skonstruować wymagania edukacyjne

Pytanie: Nauczyciel powinien skonstruować wymagania edukacyjne do zajęć, których uczy. Czy konieczny jest w tym dokumencie podział na wymagania podstawowe i ponadpodstawowe? Czy tworząc sprawdzian, nauczyciel powinien wskazać, które zadania są z wymagań podstawowych, a które z ponadpodstawowych?

Ocena niedostateczna a brak kontynuacji zajęć

Pytanie: Uczeń jest w klasie maturalnej. W I półroczu był nieklasyfikowany z 3 przedmiotów. Przyczyną nieklasyfikowania była nieusprawiedliwiona nieobecność ucznia na zajęciach i brak ocen. Przedmiotów, z których uczeń nie został sklasyfikowany, nie ma już w 2 półroczu. Ocena śródroczna jest jednocześnie oceną końcową. Kiedy przeprowadzić egzamin klasyfikacyjny?

Obowiązkowy egzamin zawodowy – dla kogo i na jakich warunkach

Obowiązkowy egzamin zawodowy – dla kogo i na jakich warunkach

Przystąpienie do egzaminów zawodowych jest obowiązkiem uczniów i słuchaczy. Nie wywiązanie się z niego skutkuje brakiem promocji do klasy programowo wyższej lub jej nieukończeniem. Sprawdzamy w przepisach, kogo obowiązuje egzamin zawodowy.

Powtarzanie klasy w szkole branżowej a turnus dokształcania teoretycznego

Pytanie: Czy uczeń powtarzający klasę w Branżowej Szkole I stopnia jako młodociany pracownik, powtarza turnus dokształcania teoretycznego?

Wolontariat na świadectwie ukończenia szkoły ponadpodstawowej

Pytanie: Czy w szkołach ponadpodstawowych można wpisać na świadectwie wolontariat jako działalność społeczną ucznia? Czy ma to znaczenie przy rekrutacji na wyższą uczelnię?

Możliwość kontynuacji języka obcego z poprzedniej szkoły we własnym zakresie

Pytanie: Rodzić złożył wniosek o możliwość kontynuacji języka obcego nowożytnego z poprzedniej szkoły we własnym zakresie. Czy dyrektor może zgodzić się na taki wniosek rodzica?

Egzamin poprawkowy a promowanie ucznia z jedną oceną niedostateczną

Pytanie: Jak wygląda kwestia promowania ucznia z jedną oceną niedostateczną? Czy dobrze rozumiem art. 44m ust. 6 ustawy o systemie oświaty, że uczeń musi najpierw przystąpić do egzaminu i jeśli go nie zda, to można podjąć decyzję o promocji? Natomiast nieprzystąpienie podtrzymuje ocenę niedostateczną i powoduje brak promocji?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty