Pytanie: Czy pełnoletni uczeń, który ma zwolnienie z WF-u, może wyjść np. na dwie godziny ze szkoły i wrócić z powrotem?
Pytanie: Czy szkoła ma obowiązek powiadamiania prokuratury? Na terenie szkoły wydarzył się wypadek, w wyniku popchnięcia przez inne dziecko chłopiec doznał urazu - złamania obojczyka. Nauczyciele cały czas pełnili opiekę nad dziećmi, lecz chłopiec nie wykazywał niepokojących objawów, nauczyciele nie rozpoznali zagrożenia. Rodzice nie zostali poinformowani wcześniej o zdarzeniu. Z wypadku został sporządzony protokół powypadkowy.
Pytanie: Pytania dotyczą funkcjonowania liceum ogólnokształcącego (placówka państwowa). Czy pełnoletni uczniowie mogą usprawiedliwiać swoje nieobecności, podpisywać zgody na udział w wycieczkach, wyjściach itp.?
Pytanie: Ile czasu w ciągu dnia dzieci w wieku od 3 do 6 lat z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej oraz dzieci klas I-III szkoły podstawowej powinny spędzać na zabawie, na świeżym powietrzu?
Pytanie: Czy szkoła w regulaminie świetlicy może zamieścić zapis, że na świetlicę przyjmowane są tylko dzieci, których obydwojga rodziców/opiekunów prawnych jest zatrudnionych na etacie? Jaki przepis prawny to reguluje?
Pytanie: Czy uczeń, który będzie realizował naukę zdalną na terenie szkoły, musi mieć zapewnioną opiekę? Organ prowadzący oznajmił, że nie zaplanował na to pieniędzy i szkoła ma zorganizować opiekę dla dziecka. Kto powinien zapewniać opiekę temu uczniowi?
Pytanie: Przy budynku szkolnym znajdują się trzy boiska, które stanowią własność szkoły. W godzinach przedpołudniowych odbywają się na nich zajęcia z w-f zgodnie z planem zajęć. Po południu boiska są ogólnodostępne. Korzystają z nich mieszkańcy, czyli dorośli i młodzież z okolicznych bloków. Czy dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo osób przebywających i korzystających z boisk w godzinach popołudniowych, po zajęciach szkolnych?
Pytanie: Czy dziecko 9-letnie może odebrać siostrę 7-letnią ze świetlicy, jeśli rodzic wyraził taką wolę na piśmie?
Pytanie: Czy szkoła może pozwolić pełnoletniemu uczniowi na jej dowolne opuszczenie w trakcie zajęć lekcyjnych lub przerwy?
Pytanie: Dyrektor chce wprowadzić jedną przerwę dla uczniów na świeżym powietrzu. Czy potrzebuje do tego uchwały rady pedagogicznej?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty