Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Archiwalny Czy można zwolnić z nauki drugiego języka ucznia z porażeniem mózgowym

Pytanie: Uczeń z dziecięcym porażeniem mózgowym posiada orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego. Uczeń uczęszcza do gimnazjum, nie chodzi, nie czyta, nie pisze, nie mówi, praktycznie nie kontaktuje się z otoczeniem. W orzeczeniu przedłożonym w szkole jest tylko informacja o niepełnosprawności ruchowej związanej z porażeniem. Czy taki uczeń może być zwolniony z nauki drugiego języka obcego?

Archiwalny Organizacja obozów szkoleniowych dla uczniów szkoły mistrzostwa sportowego

Pytanie: Na podstawie jakich przepisów należy organizować sportowe obozy programowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego, na których realizują oni zajęcia wynikające z programu szkolenia dla danej dyscypliny? Czy powinny być organizowane zgodnie z rozporządzeniem w sprawie krajoznawstwa i turystyki, czy innych przepisów?

Archiwalny Kiedy należy zorganizować zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

Pytanie: Kiedy i w jakich okolicznościach dyrektor ma obowiązek realizować zajęcia z gimnastyki korekcyjnej? Czy każde zaświadczenie lekarskie dostarczone przez rodzica obliguje do organizowania takich zajęć?

Archiwalny Powołanie klasy integracyjnej w liceum – na jakich zasadach

Pytanie: Czy klasę integracyjną w liceum można powołać po wynikach naboru na dany rok, gdy wiadomo, ile osób ma orzeczenia, czy trzeba to zrobić wcześnej? Czy musi być np. jakaś specjalna procedura np. uchwała zarządu powiatu, czy dzieje się to na podstawie decyzji bieżących organu prowadzącego?

Archiwalny Podział na grupy na zajęciach wychowania fizycznego

Pytanie: W gimnazjum w klasie I A jest 26 uczniów (10 dziewcząt i 16 chłopców), w klasie I B 25 uczniów (11 dziewcząt i 14 chłopców). W jaki sposób należy dokonać podziału na grupy wychowania fizycznego?

Archiwalny Dodatkowe zajęcia karate w ramach wychowania fizycznego

Pytanie: Rodzice proszą o wyrażenie zgody, aby ich córka z II klasy gimnazjum, uczęszczała na 1 godz. karate w ramach jednej godziny wychowania fizycznego. Klub sportowy karate realizuje takie zajęcia w szkole w ramach wynajęcia sali sportowej od szkoły. Czy jest to możliwe?

Archiwalny Dzień sprawdzianu dla szóstoklasistów jako dzień wolny od zajęć

Pytanie: Jak praktycznie należy rozumieć stwierdzenie, że dzień egzaminu dla klas szóstych jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych? Czy dzieci w tym dniu nie przychodzą do szkoły, czy nie mają tylko zajęć lekcyjnych?

Archiwalny Obliczanie frekwencji klasy, gdy uczeń realizuje nauczania indywidualne

Pytanie: Dziecko jest nauczane indywidualnie w domu - ma przyznane 6 godzin tygodniowo. Jest zapisane na liście I klasy szkoły podstawowej specjalnej. Uczeń ma odrębny dziennik. Jak liczyć frekwencję klasy na półrocze i koniec roku szkolnego: razem z uczniem nauczanym indywidualnie, czy oddzielnie?

Archiwalny Zajęcia taneczne zamiast wychowania fizycznego na basenie

Pytanie: Jestem dyrektorem szkoły niepublicznej o uprawnieniach publicznej. Dzieci realizują jedną godzinę wychowania fizycznego na basenie.  Jedna z dziewczynek na basen nie jeździ, ponieważ ma zwolnienie lekarskie. Czy może zatem realizować tę godzinę na zajęciach tanecznych po lekcjach?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty