Pytanie: Czy dodatkowe zajęcia specjalistyczne, które mogą być realizowane od 1 marca, są dla każdego ucznia? Czy tylko dla tych, którzy mają opinię lub orzeczenie?
Odmowa udziału rodziców w spotkaniu zespołu, który opracowuje IPET, jest niezgodna z przepisami. Dyrektor ma obowiązek zawiadomić pisemnie rodziców ucznia o terminie każdego spotkania zespołu i możliwości uczestniczenia w nim.
Pytanie: Czy przyjmując dziecko do szkoły specjalnej, szkoła musi otrzymać oryginał orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego? Czy wystarczy kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem?
Pytanie: W jaki sposób klasyfikować ucznia w wieku 12 lat (V klasa), który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z diagnozą autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym? W tym roku szkolnym na wniosek rodzica odbywa naukę w systemie edukacji domowej (uczeń odbywa zajęcia rewalidacyjne 2 godziny w szkole).
Co z nazewnictwem dotyczącym autyzmu? Czy błędem jest obecnie używanie określenia "zespół Aspergera"? Czy poradnie psychologiczno-pedagogiczne muszą wydawać od 1 stycznia orzeczenia "po staremu" z uwagi na autyzm, w tym zespół Aspergera? Czy też według nowej klasyfikacji?
Pytanie: Czy zajęcia realizowane z uczniem w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia mogą być realizowane w formie zdalnej w sytuacji, gdy klasa uczy się stacjonarnie?
Pytanie: Uczennica została przyjęta do szkoły po powrocie z zagranicy. W związku z niedostatecznym opanowaniem języka polskiego przydzielono dodatkowo 2 godziny zajęć z języka polskiego. Obecnie uczennica realizuje nauczanie indywidualne. Czy podczas nauczania indywidualnego należy kontynuować nauczanie języka polskiego w wymiarze 2 godzin dodatkowych?
Pytanie: Niepełnosprawny ruchowo uczeń klasy 4 szkoły podstawowej nie ma oddzielnego zaświadczenia lekarskiego o zwolnieniu z WF. Czy podlega on klasyfikacji i ocenianiu śródrocznemu?
Pytanie: Uczeń ma orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej, ale nie ma w nim zapisu o nauczaniu indywidualnym, a jedynie o objęciu ucznia wybranymi zajęciami edukacyjnymi realizowanymi indywidualnie (np. polski, matematyka, geografia, angielski). Wszystkie zajęcia realizuje na terenie szkoły - te wskazane w orzeczeniu i pozostałe z klasą np. wychowanie fizyczne, muzykę, plastykę, informatykę itd. Czy taki uczeń realizuje "nauczanie indywidualne" zgodnie z art. 127 ust. 2 czy nie?
Pytanie: Czy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym opracowuje się wymagania edukacyjne?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty