Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole to bardzo ważny element kształcenia. Ważne jest również, żeby być na bieżąco z przepisami, które zmieniają zakres pomocy. W tym miejscu znajdziesz najważniejsze porady i artykuły dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Uzyskasz odpowiedzi na pytania, jak zwalniać uczniów z orzeczeniem z zajęć, jak zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w Twojej szkole, jak zmieniają się przepisy i na co dyrektor musi zwrócić uwagę w przypadku kształcenia ucznia z orzeczeniem.

Archiwalny Rozwijanie talentów uczniów zdolnych

Pytanie: W mojej szkole jest uczeń zdolny z dziedziny biologii. W szkole dysponujemy laboratorium, specjalistycznymi książkami, ale poza tym nie jesteśmy w stanie zapewnić optymalnych warunków do specjalistycznego rozwoju tego ucznia, a bardzo nam na tym zależy. Jakie działania mogę podjąć, bu umożliwić uczniowi rozwijanie zainteresowań?

Archiwalny Uczeń zdolny - jak go rozpoznać

Pytanie: W swojej szkole chciałbym wprowadzić jakieś dodatkowe zajęcia, koła zainteresowań dla uczniów zdolnych. Jakimi kryteriami powinienem się kierować, ustalając tematykę zajęć?

Archiwalny Wspieranie ucznia zdolnego - plan pracy

Pytanie: Jestem dyrektorem gimnazjum. Mam w swojej szkole ucznia zdolnego z biologii. Jak może wyglądać, jakie elementy powinien zawierać plan pracy z tym uczniem?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel