Pytanie: Czy nauczycielka w ciąży powinna być zwolniona z dyżurów na przerwach?
Pytanie: Proszę o podanie procedury zamknięcia szkoły przez dyrektora w sytuacji kryzysowej.
Pytanie: Mój 7-letni syn rozpoczął naukę w państwowej szkole muzycznej. Sprawa dotyczy sprawowania opieki nad dziećmi przed lekcjami i podczas nich. Panie w szkole twierdzą, że u nich w szkole przed lekcjami się nie dyżuruje. Jako rodzic bardzo jestem zaniepokojona bezpieczeństwem mojego dziecka po przyprowadzeniu go do szkoły. Kto w takim razie przejmuje opiekę nad dzieckiem? Czy to rodzic ma pilnować dziecko, dopóki nie rozpocznie się lekcja? Jest to ogromna szkoła. Oprócz szkoły podstawowej w tym budynku jest również gimnazjum i liceum. Ponadto w szkole jest stołówka. Jest ona do dyspozycji wszystkich uczniów. Na tej stołówce też nie ma dyżurów nauczycieli.
Pytanie: Jeden z nauczycieli WF-u w ramach realizacji autorskiego projektu prowadzi codziennie na dużej przerwie mecze piłki nożnej, tygodniowo ok. 45 min. Czy można mu ten czas wliczyć do dyżuru?
Pytanie: Podczas lekcji WF-u na podwórku niećwiczący uczniowie wykonują prace porządkowe wokół szkoły: grabią liście, zbierają śmieci, zamiatają chodniki. Czy jest to zgodne z prawem?
Pytanie: Na jakiej podstawie nauczyciel może być zwolniony z dyżurów na przerwach pomiędzy lekcjami?
Pytanie: Co może zrobić dyrektor, jeżeli pod jego adresem padają pomówienia ze strony nauczyciela?
Pytanie: Ojciec jednego z uczniów przyszedł odebrać go ze szkoły. Wiem, że rodzice ucznia są rozwiedzeni i to matka zapisała dziecko do szkoły. Ojciec nigdy wcześniej ani nie odbierał syna ze szkoły, ani nie uczestniczył w zebraniach rodziców. Matka ucznia telefonicznie oświadczyła, że ojciec dziecka ma przyznane widzenia tylko w weekendy i nie ma prawa do odbierania dziecka ze szkoły. Czy w tej sytuacji mogę przekazać opiekę nad uczniem ojcu dziecka?
Pytanie: Ojciec zwrócił się do szkoły z pisemną prośbą o wydanie zaświadczenia zawierającego terminy spotkań jego córki z pedagogiem szkolnym w konkretnych latach. Poprosił również o podanie z jakich powodów córka zgłaszała się do pedagoga. Twierdzi, że aby uzyskać możliwość częstszych kontaktów z dzieckiem musi przedstawić takie zaświadczenia w sądzie. Ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich, a dziecko od września jest uczniem innej szkoły. Uczeń przychodził do pedagoga z powodu problemów emocjonalnych związanych z wizytami u ojca. Czy dyrektor powinien wydać takie zaświadczenie?
Pytanie: Uczeń obraził nauczycielkę podczas lekcji.W obecności klasy skierował pod jej adresem wulgarne, obraźliwe epitety. Nauczycielka nikomu nie zgłosiła problemu. Kogo powinnam poinformować i jakie dalsze kroki podjąć, aby postąpić zgodnie z prawem i jednocześnie pomóc nauczycielce?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty