Pytanie: Czy nauczyciel może doprowadzić do założenia uczniowi Niebieskiej Karty?
Pytanie: Uczeń pociął się żyletką w łazience w szkole. Wychowawca powiadomił psychologa i rodzica oraz dyrektora szkoły. Jakie kroki powinien podjąć dyrektor szkoły?
Pytanie: Uczeń został zabrany ze szkoły do szpitala. Zostanie w nim na obserwacji na noc. Czy nauczyciel może zostawić dziecko pod opieką lekarzy i pielęgniarek i wrócić do domu?
Pytanie: Pełnoletni uczniowie szkoły na ogólnodostępnej drodze wewnętrznej uczestniczyli w wypadku samochodowym (tuż po lekcjach). Nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Czy w związku z tym dyrektor powinien rozpocząć procedurę powypadkową?
Pytanie: Rodzice dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, straszą dyrekcję, że zamontują mu kamerę lub dyktafon. Twierdzą, że dziecko boi się chodzić do szkoły, gdyż jest źle traktowane i szykanowane. Czy dyrekcja może się na to zgodzić?
Pytanie: Czy Policja bądź pogotowie mogą odmówić przyjazdu na wezwanie pracownika szkoły?
Pytanie: Na ile aktywna może być postawa nauczyciela w szkole podstawowej w sytuacji zagrożenia, aby móc temu zagrożeniu przeciwdziałać (np. bójka uczniów, agresja fizyczna lub werbalna ucznia wobec nauczyciela)?
W związku z coraz wyższymi temperaturami MEN przypomina o konieczności zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki. W ostateczności należy rozważyć skrócenie lekcji a nawet zawieszenie zajęć.
Pytanie: Jaki kroki prawne powinniśmy poczynić w przypadku wejścia w posiadanie informacji o dokonaniu próby samobójczej i wskutek tego wypadku ucznia?
Pytanie: Czy procedury bezpieczeństwa powinny być wprowadzone zarządzeniem dyrektora szkoły czy uchwałą rady pedagogicznej?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty