Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole to bardzo ważny element kształcenia. Ważne jest również, żeby być na bieżąco z przepisami, które zmieniają zakres pomocy. W tym miejscu znajdziesz najważniejsze porady i artykuły dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Uzyskasz odpowiedzi na pytania, jak zwalniać uczniów z orzeczeniem z zajęć, jak zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w Twojej szkole, jak zmieniają się przepisy i na co dyrektor musi zwrócić uwagę w przypadku kształcenia ucznia z orzeczeniem.

Archiwalny Godziny prowadzenia indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych

Pytanie: Jestem nauczycielem zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Zajęcia odbywają się w domach rodzinnych dzieci w godzinach popołudniowych. Szkoła pracuje do godziny 15, a ja mam zajęcia np. do 17.30, bo tak prosili rodzice. Czy  jest to zgodne z prawem?

Archiwalny Nauczanie indywidualne w razie choroby ucznia - wynagrodzenie nauczyciela

Pytanie: Nauczanie indywidualne odbywa się na terenie szkoły.  Ze względu na stan ucznia sytuacja jest bardzo dynamiczna. Uczeń nie przychodzi na zajęcia bez zapowiedzi (wizyta w szpitalu), nie wiadomo kiedy pojawi się znowu, zajęcia są przerywane, a rodzice jadą z dzieckiem do szpitala. Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda wynagrodzenie za nieodbyte lekcje. Czy są konkretne przepisy prawne regulujące te kwestie? Czy dyrektor może zawiadomić telefonicznie, że w danym dniu zajęcia się nie odbędą i w związku z tym godziny nauczania są niepłatne?

Archiwalny Wybór nauczyciela nauczania indywidualnego w domu

Pytanie: Czy rodzice mogą nie wyrazić zgody na nauczyciela, który został przydzielony do pracy z ich dzieckiem (nauczanie indywidualne w domach dzieci)?

Archiwalny Wydłużenie etapu edukacyjnego upośledzonej uczennicy

Pytanie: Uczennica upośledzona w stopniu lekkim w klasie III realizuje nauczanie indywidualne w szkole masowej. W bieżącym roku szkolnym decyzją dyrektora zostanie wydłużony etap edukacyjny o jeden rok. Co wpisać w arkusz ocen ucznia? Jak zapisać w protokole: niepromowana czy nieklasyfikowana? Jak powinno brzmieć uchwałą rady pedagogicznej?

Archiwalny Nauczanie indywidualne w domu - obowiązki nauczyciela

Pytanie: Czy nauczyciel ma prawo odmówić  nauczania indywidualnego w domu ucznia z powodu dużej odległości zarówno od szkoły, jak i od miejsca zamieszkania nauczyciela?

Archiwalny Organizacja nauczania indywidualnego dla ucznia z orzeczeniem

Pytanie: Uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego (w szkole). Czy należy przyznać nauczanie decyzją dyrektora (po zatwierdzeniu przez organ prowadzący)?

Archiwalny Indywidualny tok nauki - w jakiej formie zezwolenie

Pytanie: Wiem, że udzielenie zezwolenia na indywidualny tok nauki musi mieć formę decyzji. Jaką formę powinien mieć zakres obowiązków dla nauczyciela opiekuna? Czy to ma być forma decyzji, umowy, a może inna? Bardzo proszę o ogólny wzór.

Archiwalny Wsparcie finansowe dla ucznia w ramach stypendium sportowego

Pytanie: Uczeń klasy VI  zdobywa czołowe miejsca w turniejach tenisa ziemnego w swojej kategorii wiekowej na szczeblach miejskich, powiatowych, wojewódzkich. Czy chłopcu przysługuje finansowe wsparcie (np. stypendium sportowe z ramienia szkoły lub inne),  choć  treningi i turnieje realizowane są w ramach działań prywatnych ojca ucznia?

Archiwalny Opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej

Pytanie: Pytanie dotyczące  ustawy o systemie oświaty art. 16 ust. 10 punkt 2 a (według najnowszych zmian). Czy opinia poradni psychologiczo-pedagogicznej w sprawie spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą może być też z poradni niepublicznej?

Archiwalny Nauka w gimnazjum uczniów z upośledzeniem umysłowym

Pytanie: Do ilu lat mogą uczyć się w gimnazjum (nauczanie indywidualne) uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty