Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Awans zawodowy

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane ze stażem nauczyciela i awansem zawodowym. Teczka nauczyciela nie będzie już kryła przed Tobą żadnych tajemnic! Wykonuj swoje obowiązki związane z awansem nauczycieli zawsze zgodnie z przepisami!

Staż nauczycielaCzytaj więcej porad »

Kontynuacja stażu po zmniejszeniu wymiaru zatrudnienia

Pytanie: Nauczyciel rozpoczął staż w placówce A. Od 1 marca 2020 r. podjął pracę w placówce B w pełnym wymiarze godzin, jednocześnie ograniczając swoje zatrudnienie w placówce A do wymiaru niższego niż ½ etatu. Czy może dalej realizować staż?

Otwarcie stażu przy umowie na okres próbny

Pytanie: Czy nauczyciel zatrudniony na okres próbny (3 miesiące) może rozpocząć staż?

72be3514a658992baf0d3e5f5eb559dfdc863429-xlarge(2)

Możliwość przeniesienia stażu do innej szkoły (przedszkola)

Nauczyciele realizujący staż czasami chcą go przenieść do innej placówki. Czy Karta Nauczyciela przewiduje taką możliwość?

Awans na nauczyciela kontraktowegoCzytaj więcej porad »

d0d91760a60b7163278b066a8db72948d0e19dc5-large

Zatrudnienie nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego w trakcie roku szkolnego – co ze stażem

Nauczyciele, który nie posiadają stopnia awansu zawodowego nie zawsze w momencie zatrudnienia będą mogli rozpocząć staż na stopień nauczyciela kontraktowego. Sprawdź, kiedy otwiera się staż w przypadku zatrudnienia nauczyciela w trakcie roku szkolnego.

Niezłożenie wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego

Pytanie: Nauczyciel stażysta w 3 grudnia 2019 r. uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu. Nie złożył wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego do 31 grudnia 2019 r. Czy może złożyć wniosek w 2020 roku? 

Wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego po 31 października – do kiedy decyzja w sprawie awansu

Pytanie: Nauczyciel stażysta zakończy wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego w listopadzie 2019 r. Czy dyrektor będzie mógł wydać decyzję w sprawie nadania stopnia nauczyciela kontraktowego do 31 grudnia 2019 r.. albo chociaż przed 30 czerwca 2020 r.?  Czy zbyt wczesne nadanie stopnia może spowodować jego podważenie?

Awans na nauczyciela mianowanegoCzytaj więcej porad »

2 lata pracy do otwarcia stażu na mianowanego - jak liczyć

Pytanie: Nauczyciel po uzyskaniu stopnia nauczyciela kontraktowego był zatrudniony od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r., a następnie od 1 września 2019 r. na czas nieokreślony. Kiedy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego?

Termin otwarcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego nauczycieli kontraktowych z 2019 r.

Pytanie: Kiedy będzie mógł otworzyć staż na stopień nauczyciela mianowanego nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w październiku 2019 r.?

Kto wnioskuje o nadanie stopnia nauczyciela mianowanego z mocy prawa – dyrektor szkoły czy nauczyciel

Pytanie: Kto powinien wystąpić z wnioskiem o nadanie stopnia nauczyciela mianowanego z mocy prawa  dla nauczycieli akademickich podejmujących pracę w szkole po raz pierwszy – dyrektor placówki czy nauczyciel?

Awans na nauczyciela dyplomowanegoCzytaj więcej porad »

Powierzenie funkcji dyrektora w czasie trwania stażu na dyplomowanego

Pytanie: Nauczycielowi w trakcie odbywania stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego powierzono funkcję dyrektora szkoły. Jaka jest ścieżka awansu w takiej sytuacji?

Teczka na kontraktowego

Teczka na stopień nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego

Dwukrotna zmiana przepisów w sprawie awansu zawodowego w ciągu jednego roku wzbudza wątpliwości – jaką dokumentację należy załączyć do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego. Czy stosować przepisy z dnia rozpoczęcia stażu, jego zakończenia czy może dokonania oceny pracy? Sprawdźmy to.

Otwarcie stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego - terminy

Pytanie: Nauczyciel przystąpi do postępowania na stopień nauczyciela mianowanego w sesji zimowej tj. w grudniu 2019 r. Kiedy będzie mógł rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego – dopiero 1 września 2021 r. czy może w grudniu 2020 r. tj. po upływie roku od uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego?  

Ocena dorobku zawodowego nauczycielaCzytaj więcej porad »

Zmiana opiekuna tuż przed końcem stażu – kto opracowuje projekt oceny dorobku zawodowego

Pytanie: Nauczycielowi na 4 miesiące przed zakończeniem stażu, zmieniono opiekuna stażu. Kto ma obowiązek przygotować projekt oceny dorobku zawodowego?

Choroba opiekuna stażu w okresie, kiedy powinien złożyć projekt oceny dorobku zawodowego

Pytanie: Opiekun stażu do 8 września 2019 r. jest niezdolny do pracy z powodu choroby, a w dniach 9 i 10 września 2019 r. będzie przebywał na urlopie okolicznościowym. Czy może złożyć projekt oceny dorobku zawodowego w czasie nieobecności w pracy?

Cząstkowa ocena dorobku zawodowego przy zmianie opiekuna stażu

Pytanie: Czy nauczyciel, który był opiekunem stażu w szkole, z której odszedł z pracy ma obowiązek sporządzenia projektu oceny dorobku zawodowego za dotychczas odbytą część stażu?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel