Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop wychowawczy w oświacie

Znajdziesz tu porady Ekspertów dotyczące uprawnień pracowników-rodziców. Urlop wychowawczy w szkole, dni na opiekę nad dzieckiem, urlop ojcowski i inne uprawnienia zarówno nauczycieli, jak pracowników niepedagogicznych szkoły bez tajemnic.

Minimalny czas trwania urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy pracownik administracji może wnioskować o jeden dzień urlopu wychowawczego?

Ciąża w czasie urlopu wychowawczego nauczyciela – czy przerywa urlop

Pytanie: Nauczycielka obecnie przebywa na urlopie wychowawczym i jest w drugiej ciąży. Czy urlop wychowawczy przerywa się?

Wcześniejsze zakończenie urlopu wychowawczego - przed feriami zimowymi czy po ich zakończeniu

Pytanie: Nauczycielce udzielono urlopu wychowawczego do 31 sierpnia 2020 r. Pani chciałaby zakończyć ten urlop wcześniej tj. tak, aby wykorzystać urlop w czasie ferii zimowych. Czy jest to możliwe czy też rezygnacja może nastąpić dopiero po zakończeniu ferii?

6e7dd1a0439687d09c20578e7e422a516caa195c-large

Urlop wychowawczy lepiej rozpocząć po 1 stycznia

Specyficzne zasady udzielania urlopu wychowawczego nauczycielom zatrudnionym na podstawie Karty Nauczyciela powodują, że rozpoczęcie tego urlopu dzień wcześniej lub później diametralnie zmienią prawo do urlopu wypoczynkowego nauczyciela. Sprawdź, szczegóły.

Wykorzystanie części urlopu wychowawczego – jak policzyć ile urlopu zostało

Pytanie: Pracownica, która urodziła bliźniaki zamierza skorzystać z urlopu wychowawczego od 16 grudnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. Jak obliczyć wykorzystany okres urlopu?

Rezygnacja z urlopu wychowawczego w związku z kolejną ciążą

Pytanie: Nauczycielka przebywająca na urlopie wychowawczym złożyła rezygnację z tego urlopu w trakcie roku szkolnego ze skutkiem natychmiastowym. Okazuje się, że jest w kolejnej ciąży i prawdopodobnie od pierwszego dnia powrotu do pracy będzie na zwolnieniu lekarskim. Czy dyrektor musi się na to zgodzić?  

Urlop zdrowotny w czasie urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy w trakcie urlopu wychowawczego nauczyciel może skorzystać z urlopu na podratowanie zdrowia?  

Rezygnacja z urlopu wychowawczego

Pytanie: Pracownica przebywająca na urlopie wychowawczym złożyła wniosek o jego skrócenie. Czy dyrektor musi się zgodzić na przerwanie urlopu wychowawczego i jej wcześniejszy powrót do pracy?

Nauczyciel może zrezygnować z urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy nauczycielka na swój wniosek może wrócić z urlopu wychowawczego w trakcie roku szkolnego?

Obniżenie wymiaru zajęć nauczyciela zamiast urlopu wychowawczego – na jak długo

Pytanie: Nauczycielka złożyła wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy zgodnie od października 2016 r. do czerwca 2017 r. w ramach sprawowania opieki na dzieckiem. Czy w przypadku nauczyciela obniżenie wymiaru etatu może trwać do końca czerwca, czy tak jak w przypadku udzielania urlopu wychowawczego, powinien zakończyć się z dniem 31 sierpnia?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel