Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Awans na nauczyciela mianowanego

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane ze stażem nauczyciela i awansem zawodowym. Teczka nauczyciela nie będzie już kryła przed Tobą żadnych tajemnic! Wykonuj swoje obowiązki związane z awansem nauczycieli zawsze zgodnie z przepisami!

Co w przypadku złożenia wniosku o awans po 31 października

Pytanie: Nauczyciel kontraktowy we wrześniu złożył sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego i otrzymał ocenę dorobku zawodowego. Do 31 października nauczyciel nie złożył jednak do organu prowadzącego wniosku o podjęcie postępowania. Czy może taki wniosek złożyć w późniejszym terminie? Kiedy uzyska awans zawodowy?

Podwyżka wynagrodzenia i przekształcenie umowy w mianowanie nie muszą nastąpić w tym samym terminie

Podwyżka wynagrodzenia i przekształcenie umowy w mianowanie nie muszą nastąpić w tym samym terminie

Nauczyciel kontraktowy, który uzyskał stopień nauczyciela mianowanego ma prawo do wyższego wynagrodzenia oraz (pod pewnymi warunkami) zatrudnienia przez mianowanie. Sprawdź, kiedy przyznać podwyżkę i przekształcić umowę w mianowanie, jeśli nauczyciel złoży wniosek o wszczęcie postępowania po 31 października, ale otrzyma akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego jeszcze w tym roku.

Nadanie stopnia nauczyciela mianowanego z mocy prawa – warunki

Pytanie: Czy nauczyciel posiadający tytuł naukowy doktora oraz 5 lat udokumentowanego stażu pracy na uczelni, powinien przedłożyć zaświadczenie o zatrudnieniu w charakterze nauczyciela akademickiego, by uzyskać stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa?

Zmiana nazwiska w trakcie postępowania awansowego

Pytanie: Po egzaminie na stopień nauczyciela mianowanego a przed wydaniem decyzji w sprawie nadania tego stopnia awansu, nauczycielka zmieniła nazwisko. Jakie dane należy wpisać w akcie nadania stopnia nauczyciela mianowanego?   

Awans na mianowanego po uzyskaniu tytułu doktora w czasie trwania zatrudnienia

Pytanie: Nauczyciel kontraktowy zatrudniony w naszej placówce uzyskał tytuł naukowy doktora. Czy w czasie trwania stosunku pracy można nadać mu z urzędu stopień nauczyciela mianowanego? 

Zmiana nazwiska – jak udokumentować w dokumentach w sprawie awansu zawodowego

Pytanie: Nauczycielka w czasie trwania stażu zmieniła nazwisko. Jak powinna potwierdzić ten fakt składając wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie awansu zawodowego – oświadczeniem czy dokumentem, a jeśli dokumentem to jakim? 

Wniosek o postępowanie egzaminacyjne na mianowanego – do kogo złożyć

Pytanie: Do kogo nauczyciel składa wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego – do dyrektora czy organu prowadzącego? 

Teczka na kontraktowego

Teczka na stopień nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego

Dwukrotna zmiana przepisów w sprawie awansu zawodowego w czasie trwania stażu na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego budzi wątpliwości – jaką dokumentację należy załączyć do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego. Czy stosować przepisy z dnia rozpoczęcia stażu, jego zakończenia czy może dokonania oceny pracy? Sprawdźmy to.

2 lata pracy do otwarcia stażu na mianowanego - jak liczyć

Pytanie: Nauczyciel po uzyskaniu stopnia nauczyciela kontraktowego był zatrudniony od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r., a następnie od 1 września 2019 r. na czas nieokreślony. Kiedy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego?

Termin otwarcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego nauczycieli kontraktowych z 2019 r.

Pytanie: Kiedy będzie mógł otworzyć staż na stopień nauczyciela mianowanego nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w październiku 2019 r.?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel