Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlopy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące wymiaru i zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom administracji i obsługi Twojej placówki. Sprawdź, czy udzielasz urlopów zgodnie z przepisami.

Zrzeczenie się prawa do dodatkowego urlopu z tytułu niepełnosprawności

Pytanie: Czy pracownik z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności musi wykorzystać prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego? Czy jeśli go nie wykorzysta w danym roku kalendarzowym to urlop przepada? 

Urlop na żądanie przy rozwiązaniu umowy o pracę w trakcie roku

Pytanie: Umowa o pracę ulega rozwiązaniu 31 maja. Z ilu dni urlopu na żądanie może w tym czasie skorzystać pracownik?

Wymiar dodatkowego urlopu pracownika niepełnosprawnego zatrudnionego przez część roku

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny z umiarkowanym orzeczeniem o niepełnosprawności  ma obniżony wymiar godzin do 7 dziennie oraz  prawo do 26 dni urlopu wypoczynkowego i 10 dni dodatkowego urlopu z tytułu niepełnosprawności. Ile godzin urlopu podstawowego i dodatkowego będzie mu przysługiwało, jeśli umowa zostanie rozwiązana 30 kwietnia 2021 r.?

Urlop na żądanie pracownika zatrudnionego na część etatu

Pytanie: Ile dni urlopu, w tym urlopu na żądanie, przysługuje pracownikowi zatrudnionemu w wymiarze 0,25 etatu (pracownik ma prawo do 20 dni urlopu w skali roku), który pracuje 3 razy w tygodniu: raz 5 godzin, raz 3 godziny i raz 2 godziny.

Zaplanowanie urlopu pracownika nieobecnego w pracy

Pytanie: Jeden pracowników niepedagogicznych od początku roku jest nieobecny w pracy z powodu choroby i nie wiemy kiedy wróci. W jaki sposób zaplanować urlop wypoczynkowy tego pracownika w planie urlopów? 

Urlop szkoleniowy w okresie wypowiedzenia - czy przysługuje

Pytanie: Czy pracownikowi przysługuje urlop szkoleniowy na przygotowanie rozprawy doktorskiej, jeśli biegnie aktualnie okres wypowiedzenia jego umowy o pracę?

Wymiar urlopu niepełnosprawnego pracownika

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Ma prawo do 26 dni urlopu w skali roku oraz 10 dni dodatkowego urlopu. Ile dni (godzin) urlopu ma do wykorzystania jeśli pracuje 7 godzin dziennie? 

Urlop wypoczynkowy w czasie przestoju – czy dopuszczalny

Pytanie: Czy pracownik, który zostaje skierowany na gotowość do pracy może w tym okresie korzystać z urlopu wypoczynkowego?

Wymiar urlopu wypoczynkowego przy drugiej umowie z tym samym pracodawcą

Pytanie: Pracownik jest zatrudniony od 1 lipca do 31 października w wymiarze 0,5 etatu. Od 1 listopada zostanie ponownie zatrudniony na czas określony do 31 sierpnia następnego roku. Czy w tej sytuacji nabędzie on prawo do 7 czy 8 dni urlopu za bieżący rok? 

Kwarantanna a urlop wypoczynkowy

Kwarantanna a urlop wypoczynkowy

Okres kwarantanny lub izolacji w okresie pandemii może przypaść na okres planowanego urlopu wypoczynkowego. Część pracowników skierowanych na kwarantannę, chcąc otrzymać pełne wynagrodzenie a nie chorobowe, wnioskuje o urlop na okres odosobnienia. Sprawdź, czy pracownik może korzystać z urlopu w okresie kwarantanny.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel