Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Rozliczanie czasu pracy nauczyciela

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące rozliczania czasu pracy nauczycieli. Zasady rozdzielania zadań w ramach czasu pracy nauczyciela, czy udzielania przerw na karmienie piersią będziesz mieć w małym palcu!

Archiwalny Dobowe normy czasu pracy nauczycieli i praca w porze nocnej

Pytanie: Czy jeśli nauczyciel w poniedziałek rozpoczyna pracę o 5.30 i kończy o 10.30, we wtorek rozpoczyna pracę 10.30 i pracuje do 15.30 natomiast w środę znów rozpoczyna pracę o 5.30 i pracuje do 10.30 - nie naruszamy dyscypliny czasu? Czy godzina 5:30 jest porą nocną? Czy w związku z pracą od 5:30 nauczycielowi przysługuje dodatek?

Archiwalny Egzamin maturalny w dniu, w którym nauczyciel nie prowadzi lekcji

Pytanie: Nauczycielka po odejściu klas maturalnych i zmianie planu ma wolny piątek od zajęć dydaktycznych. Została ona przydzielona do komisji na egzamin maturalny właśnie w piątek. Czy przysługuje jej dodatkowe wynagrodzenie za udział w pracach komisji?

Archiwalny Czas pracy nauczycieli w dni wolne od zajęć

Pytanie: Czy nauczyciele, którzy nie zostali powołani do komisji podczas egzaminu maturalnego w dniach 4, 7 i 8 maja 2012 r. powinni być w szkole, skoro od 30 kwietnia do 8 maja nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne w pozostałych klasach?

Archiwalny Dni wolne od pracy a dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Pytanie: Które dni dla nauczyciela są wolne od pracy, a które wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych?

Archiwalny Zwiększenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego w dwóch szkołach

Pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w naszej szkole (jako drugie miejsce pracy) i jednocześnie w innej szkole w pełnym wymiarze godzin i w tej samej dzielnicy. Czy można zwiększyć mu wymiar etatu  z 10/20 do wysokości 19/20?

Archiwalny Czterodniowy tydzień pracy nauczyciela - kiedy i na jakich warunkach

Pytanie: Czy nauczycielowi, który jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, przysługuje czterodniowy tydzień pracy?

Archiwalny Odpracowanie w soboty dni wolnych od zajęć dydaktycznych

Pytanie: Placówka szkoły podstawowej i gimnazjum znajduje się w jednym budynku. Z tego powodu uczniowie SP nie mieli zajęć przez 3 dni, natomiast nauczyciele tej szkoły pracowali w komisjach egzaminacyjnych, uczestniczyli w radach pedagogicznych i spotkaniach na terenie szkoły. Dziś dyrektor SP ogłosił, że musimy odpracować te trzy dni i pracować mamy trzy soboty maja: 16, 23 i 30. W związku z tym mam pytanie: czy takie rozwiązanie jest zgodne z prawem oświatowym?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel