Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop zdrowotny – inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące udzielania urlopu zdrowotnego nauczycielom. Dowiedz się, jakie warunki musi spełnić nauczyciel, by móc udać się na urlop zdrowotny oraz jakie prawa i obowiązki w tym zakresie ma dyrektor szkoły!

Korzystanie z urlopu zdrowotnego przez nauczyciela - radnego

Pytanie: Nauczycielka przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. W tym czasie pełni obowiązki radnej i pobiera diety. Czy jest to zgodne z prawem?

Limit liczby urlopów dla poratowania zdrowia nauczyciela

Pytanie: Czy nauczyciel może korzystać z urlopu zdrowotnego więcej niż 3 razy?

Opieka nad uczniami w trakcie zielonej szkoły a urlop dla poratowania zdrowia

Pytanie: Czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może być opiekunem uczniów na zielonej szkole?

Pełnienie obowiązków społecznego inspektora pracy w czasie urlopu zdrowotnego

Pytanie: Czy będąc na urlopie zdrowotnym można pełnić obowiązki społecznego inspektora pracy?

Prowadzenie sklepu w trakcie urlopu zdrowotnego

Pytanie: Nauczycielka zatrudniona w szkole planuje skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Poza etatem w szkole prowadzi także działalność gospodarczą (sklep, w którym zatrudnia pracownika). Czy w tej sytuacji można jej udzielić urlopu dla poratowania zdrowia, jeżeli ta działalność jest zarejestrowana na nią, mimo że fizycznie "nie stoi za ladą"? Czy musiałaby na czas urlopu dla poratowania zdrowia zawiesić ową działalność?

Przeniesienie nauczyciela na inne stanowisko po urlopie zdrowotnym

Pytanie: Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wraca z urlopu dla poratowania zdrowia z końcem kwietnia. Czy mogę przenieść go na stanowisko wychowawczy świetlicy na 18 godzin, by nauczyciel, który obecnie uczy tę klasę mógł prowadzić ją do końca roku szkolnego?

Przesunięcie urlopu zdrowotnego z przyczyn organizacyjnych – czy to możliwe

Pytanie: Nauczyciel planuje złożyć wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Zamierzam się odwołać od tej decyzji. Zakładając że odwołanie nie zostanie uwzględnione, czy wysłać nauczyciela na urlop w terminie późniejszym niż wskazany z orzeczeniu, z uwagi na konieczność poszukiwania nauczyciela na zastępstwo?

Studia podyplomowe podczas urlopu zdrowotnego

Pytanie: Czy przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia mogę kontynuować studia podyplomowe, o których nie wie dyrektor szkoły?

Uczestniczenie w życiu szkoły w czasie urlopu dla poratowania zdrowia

Pytanie: Czy nauczyciel korzystający z urlopu dla poratowania zdrowia może pojechać na kilkudniową wycieczkę turystyczną zagranicę w charakterze jej uczestnika? Wycieczkę organizuje szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony.

Urodzenie martwego dziecka na urlopie zdrowotnym

Pytanie: Nauczycielka w czasie urlopu dla poratowania zdrowia urodziła martwe dziecko. Jakie uprawnienia jej przysługują? Czy ten fakt ma znaczenie dla trwającego urlopu dla poratowania zdrowia (do wykorzystania pozostało 6 miesięcy urlopu)?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel