Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlopy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące wymiaru i zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom administracji i obsługi Twojej placówki. Sprawdź, czy udzielasz urlopów zgodnie z przepisami.

Wymiar dodatkowego urlopu osoby niepełnosprawnej, do którego nabyła prawo w trakcie miesiąca

Pytanie: W jakim wymiarze należy udzielić dodatkowego urlopu pracownikowi niepełnosprawnemu, który nabywa do niego prawo w październiku? Czy będzie to urlop proporcjonalny? 

3 możliwości rozplanowania urlopu pracownika zatrudnionego na zastępstwo

Pytanie: Jak zaplanować urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na zastępstwo za osobę, która do 31 października będzie przebywać na urlopie rodzicielskim?  Czy rozplanować urlop na cały rok czy proporcjonalnie do tego okresu?

Naliczanie urlopu wypoczynkowego pracownikowi zatrudnionemu na czas określony

Pytanie: Czy pracownikowi, który zostaje zatrudniony na czas określony np. od 1 stycznia do 31 sierpnia, należy od razu ustalić wymiar urlopu proporcjonalny do okresu zatrudnienia czy też pracownik ma prawo wykorzystać pełny, roczny wymiar urlopu w okresie zatrudnienia?

Wykorzystanie całego urlopu na dany rok kalendarzowy w okresie wypowiedzenia

Pytanie: W lutym 2018 r. chcę odejść na emeryturę. Czy przed rozwiązaniem umowy o pracę mogę wykorzystać cały  urlop wypoczynkowy na 2018 r. tj. 26 dni?

Kiedy niepełnosprawny nabywa prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane 7 września 2015 r. z terminem ważności do 30 września 2018 r. Od momentu wydania ww. zaświadczenia pracownik zatrudniony była w terminach: od 27 listopada 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r., a następnie od 19 października 2016 r. do dziś. Między tymi okresami nie pracował ani nie przebywał na zasiłkach. Pracownik uprawniony jest do 20 dni "normalnego" urlopu wypoczynkowego(staż poniżej 10 lat). Od kiedy nabywa prawo do pierwszego dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni z tytułu niepełnosprawności?

Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy dla pracownika niepełnosprawnego ze skróconym dniem pracy

Pytanie: Pracownik obsługi posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jest zatrudniony na pełny etat. Z tytułu orzeczenia obniżyliśmy dzień pracy z 8 do 7 godzin. Jak wobec tego wygląda sprawa urlopu wypoczynkowego? Pracownikowi przysługuje 26 dni urlopu tj. 208 godzin + 10 dni dodatkowych w roku. Pracownik korzysta z urlopu np. 2 dni, ile godzin powinien mieć odjęte z puli urlopów, 8 godzin czy 7 godzin za jeden dzień urlopu?

Ekwiwalent a urlop bezpłatny

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny zatrudniony jest na podstawie umowy na czas nieokreślony. Od dnia 27.11.2015 r. przebywał na urlopie bezpłatnym. W dniu 18.04.2016 złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia na mocy porozumienia stron. Dyrektor wyraził zgodę. Czy pracownik ten nabył prawo do proporcjonalnego urlopu proporcjonalnego za rok 2016 i czy w związku z tym przysługuje mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?

Dwie umowy o pracę - jak udzielić urlopu wypoczynkowego?

Pytanie: Pracownica zatrudniona jest w szkole od poniedziałku do piątku w pełnym wymiarze czasu pracy. Dodatkowo zatrudniona została  na podstawie drugiej umowy o pracę z tym samym pracodawcą w szkole zaocznej na 1/4 etatu gdzie zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie. Jak powinien być jej udzielony urlop wypoczynkowy z dodatkowego zatrudnienia?

Kiedy pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu?

Pytanie: Zatrudniliśmy w szkole pracownika na stanowisku obsługowym na podstawie umowy o pracę na czas określony na okres od dnia 08.02.2016 r. do dnia 08.03.2016 r. Jest to jego pierwsza praca. Pracownik przedstawił zaświadczenie z urzędu pracy o odbytym stażu. Czy ten pracownik po ww. okresie zatrudnienia nabędzie prawo do urlopu wypoczynkowego  w wymiarze 1/12 z wymiaru rocznego 20 dni, tj. do 1,67 dnia? Czy dniem nabycia prawa do urlopu jest dzień 7 czy też 8 marca?

Wniosek o urlop na żądanie po rozpoczęciu pracy w danym dniu

Pytanie: Pracownik po 2 godzinach pracy poprosił o urlop na żądanie na ten dzień. Czy należy udzielić urlopu? Jeśli tak, to czy należy udzielić go w wymiarze pozostałych 6 zaplanowanych godzin czy na cały dzień, a te 2 przepracowane godziny oddać innego dnia?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty