Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlopy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące wymiaru i zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom administracji i obsługi Twojej placówki. Sprawdź, czy udzielasz urlopów zgodnie z przepisami.

Archiwalny Urlop szkoleniowy na egzamin gimnazjalny

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny w 2011 roku rozpoczął naukę w gimnazjum. W tym roku, będzie zdawał egzamin gimnazjalny. Czy należy mu się urlop szkoleniowy na ten dzień?

Archiwalny Wymiar urlopu pracownika niepedagogicznego po zmianie etatu w ciągu roku

Pytanie: Zatrudniliśmy pracownika na okres 6 miesięcy. Przez pierwsze 3 miesiące w wymiarze 23/40, a przed koleje 3 miesiące w wymiarze ½ etatu. Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi?

Archiwalny Podjęcie pierwszej pracy w grudniu a wymiar urlopu wypoczynkowego

Pytanie: Pracownik podjął pierwsza pracę 10 grudnia 2012 r. Umowa zakończy się 8 lutego 2013 r. Jaki przysługuje mu wymiar urlopu za ten okres?

Archiwalny Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

Pytanie: Pracownik wrócił 28 maja do pracy po urlopie wychowawczym trwającym od ubiegłego roku .  W jakim wymiarze przysługuje urlop wypoczynkowy za 2012 r.? Czy w tym przypadku należy zaokrąglić maj do pełnego miesiąca?

Archiwalny Wymiar urlopu wypoczynkowego przed urlopem wychowawczym

Pytanie: Pracownica. wystąpiła z wnioskiem o udzielenie zaległego urlopu wypoczynkowy za 2011 r. oraz urlopu wypoczynkowego za 2012 r. w pełnym wymiarze bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Pracownica będzie chciała skorzystać co najmniej do końca roku z urlopu wychowawczego. Czy w takiej sytuacji należy udzielić urlopu za 2012 w pełnej wysokości czy w wymiarze proporcjonalnym do okresu nieobejmującego urlopu wychowawczego?

Archiwalny Dodatkowy urlop przy braku zaświadczenia o obowiązku skrócenia czasu pracy

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny posiadający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w 2011 r. korzystał z obniżonego czasu pracy oraz dodatkowego urlopu wypoczynkowego. W 2012 r. nie dostarczył zaświadczenia o celowości stosowanie wobec niego skróconej normy czasu pracy. Czy należy mu się dodatkowy urlop wypoczynkowy?

Archiwalny Odwołanie z urlopu pracownika niepedagogicznego szkoły

Pytanie: W szkole zaistniała sytuacja, przez którą muszę przerwać urlop woźnego. Chcę, by stawił się w pracy dwa dni przed planowanym powrotem z urlopu. W jaki sposób powinnam zrekompensować pracownikowi odwołanie z urlopu?

Archiwalny Urlop proporcjonalny pracowników szkoły przy zmianie wymiaru etatu w trakcie zatrudnienia

Pytanie: Ile urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi, uprawnionemu do 20 dni urlopu w ciągu roku, który był zatrudniony w naszej placówce w następujących okresach: 18 kwietnia - 30 czerwca 2011r. w wymiarze 1/4 etatu, 1 lipca - 31 sierpnia 2011 r. w wymiarze 1/2 etatu, 1 września - 14 października 2011 r. w  wymiarze 1/4 etatu. W jaki sposób liczyć niepełne miesiące zatrudnienia?

Archiwalny Urlop dodatkowy i wymiar czasu pracy przy niepełnosprawności umiarkowanej

Pytanie: Pracownik dostarczył orzeczenie z 16 grudnia 2010 r. o niepełnosprawności umiarkowanej, która istnieje od 2008 r. Od kiedy przysługuje pracownikowi dodatkowe 10 dni urlopu i jaki powinien być wymiar jego czasu pracy?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel