Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlopy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące wymiaru i zasad udzielania urlopu wypoczynkowego pracownikom administracji i obsługi Twojej placówki. Sprawdź, czy udzielasz urlopów zgodnie z przepisami.

Archiwalny Urlop szkoleniowy pracowników po 11 kwietnia 2010 r.

Pytanie: Na jakich warunkach można udzielić pracownikowi administracji szkolnej urlopu szkoleniowego na studia po 11 kwietnia 2010 r.? Jaki jest wymiar tego urlopu?

Archiwalny Obniżenie wymiaru urlopu wypoczynkowego po urlopie wychowawczym

Pytanie: Główna księgowa przebywa od 30 grudnia 2009 r. do 31 marca 2010 r. na urlopie wychowawczym. Następnie ma wystąpić o urlop bezpłatny w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy. Czy przed udzieleniem urlopu bezpłatnego należy udzielić proporcjonalnego urlopu wypoczynkowego?

Archiwalny Korzystanie z dni wolnych podczas stażu z PUP a wymiar urlopu wypoczynkowego

Pytanie: Do 18 stycznia 2010 r. pracownica była w naszej szkole na stażu z PUP. Z tego tytułu wykorzystała należne dni wolne. Od 19 stycznia 2010 r. została ona zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy na zastępstwo. Czy obliczając wymiar urlopu wypoczynkowego, należy odliczyć dni wolne, z których pracownica skorzystała w czasie stażu?

Archiwalny Obniżenie wymiaru urlopu pracownika niepedagogicznego, który przebywał na urlopie bezpłatnym

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny zatrudniony na czas nieokreślony ze stażem pracy powyżej 20 lat przebywał w 2009 r. 4 miesiące na urlopie bezpłatnym. W jakim wymiarze  przysługuje mu urlop wypoczynkowy?

Archiwalny Zajęcia na studiach w dni wolne od pracy - czy przysługuje urlop szkoleniowy

Pytanie: Skierowałem pracownika na studia podyplomowe. Studia trwają 3 semestry. Zajęcia odbywają się w dni wolne od pracy. Czy przysługuje pracownikowi urlop szkoleniowy?

Archiwalny Wymiar urlopu pracownika obsługi zatrudnionego na kilka krótkich okresów w ciągu roku

Pytanie: Jak naliczyć urlop wypoczynkowy dla woźnej (emerytka), która była zatrudniona na ½ etatu w następujących okresach: od 05.12.08 r. do 19.12.08 r., od 05.01.09 r. do 16.01.09 r., od 02.02.09 r. do 13.07.09 r.Czy można tego urlopu udzielić łącznie, czy za każdy okres zatrudnienia powinna mieć naliczony urlop oddzielnie?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel