Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Odwołanie z funkcji kierowniczej

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące powierzania stanowisk kierowniczych w szkole i przedszkolu. Poznaj zasady powoływania dyrektora szkoły oraz wicedyrektora szkoły. Dowiedz się, w jaki sposób możesz odwołać kadrę kierowniczą Twojej placówki.

Archiwalny Odwołanie wicedyrektora w wyniku pogorszenia stanu zdrowia

Pytanie: Wicedyrektor po badaniu kontrolnym u lekarza medycyny pracy dostarczył w sierpniu 2017 roku zaświadczenie o braku zdolności do pracy na stanowisku kierowniczym. Czy jest to szczególna sytuacja uzasadniająca odwołanie go ze stanowisku bez wypowiedzenia?

Archiwalny Okres wypowiedzenia naliczamy od dnia odwołania a nie rezygnacji wicedyrektora

Pytanie: Wicedyrektor zespołu szkół z dniem 31 maja 2017 r. złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jaka jest dalsza procedura? Nadmieniam, że od 01.09.2017 r. nie będzie stanowiska wicedyrektora.

Archiwalny Przekazanie dokumentacji przez ustępującego wicedyrektora

Pytanie: Wicedyrektor zrezygnował ze stanowiska kierowniczego (dyrektor przeprowadził procedurę zgodną z odwołaniem nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w związku ze złożeniem przez niego rezygnacji). Termin sprawowania funkcji upływa z dniem 31 sierpnia. Pytanie dotyczy przekazania przez zastępcę dyrektorowi zasobów gabinetu wicedyrektora wykorzystywanych w pracy w związku z pełnieniem funkcji, tj. dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej oraz materiałów ze szkoleń, drukowanych przepisów prawa oświatowego, itp. Czy wicedyrektor musi przekazania dokonać, jaką procedurę zastosować również w przypadku, gdy zastępca nie będzie chciał oddać dokumentacji (papierowej i elektronicznej). Co może wziąć, a co musi zostawić?

Archiwalny Rezygnacja ze stanowiska dyrektora nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania sprawowania funkcji

Pytanie: Rozpoczęłam pracę 21.08.1979 r. Obecnie jestem dyrektorem, powierzono mi obowiązki do 31 sierpnia W tym roku na własny wniosek chcę przejść na emeryturę. Czy mogę rozwiązać umowę wcześniej, np. z dniem 29 sierpnia?

Archiwalny Zgoda związku zawodowego na odwołanie wicedyrektora

Pytanie: Czy odwołując ze stanowiska wicedyrektora szkoły, który jest członkiem związku zawodowego, należy konsultować lub poinformować ten związek o zamiarze odwołania ze stanowiska wicedyrektora? Odwołanie następuje z powodu szczególnie uzasadnionego przypadku – w trybie natychmiastowym.

Archiwalny Skrócenie okresu wypowiedzenia po rezygnacji dyrektora z funkcji kierowniczej

Pytanie: Dyrektor publicznego gimnazjum złożył rezygnację ze stanowiska 7 lipca. Organ prowadzący przyjął rezygnację i zarządzeniem wójta z 18 lipca odwołał nauczyciela z funkcji dyrektora z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, który upływa 31 października. Czy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia dla odchodzącego dyrektora za porozumieniem stron?

Archiwalny Likwidacja stanowiska wicedyrektora a odwołanie go ze stanowiska

Pytanie: W gimnazjum istnieje 10 oddziałów. Na prośbę dyrektora organ prowadzący wyraził zgodę na utworzenie stanowiska wicedyrektora w bieżącym roku szkolnym, chociaż we wniosku nie został określony czas pełnienia tej funkcji, na jaki ma istnieć stanowisko wicedyrektora. Czy obecnie należy wypowiedzieć pełnienie funkcji na najbliższy rok szkolny? Czy istnieje obowiązek zaproponowania całego etatu jeśli w szkole większość nauczycieli nie pracuje na pełny etat z powodu niżu demograficznego?

Archiwalny Przejście na emeryturę przy zachowaniu stanowiska dyrektora szkoły

Pytanie: Czy w okresie pełnienia funkcji dyrektora szkoły można rozwiązać umowę, przejść na emeryturę nauczycielską i zachować stanowisko dyrektora szkoły?

Archiwalny Rezygnacja wicedyrektora z bycia p.o. dyrektora w czasie jego nieobecności lub braku

Pytanie: Wicedyrektor, który obecnie zastępuje dyrektora szkoły, złożył rezygnację z pełnienia obowiązków dyrektora. Czy jest to możliwe i skuteczne?

Archiwalny Odwołanie dyrektora z końcem roku szkolnego z powodu likwidacji zespołu szkół - czy wymaga opinii kuratorium

Pytanie: Czy odwołanie dyrektora zespołu szkół publicznych z dniem 31 sierpnia w przypadku szczególnie uzasadnionym tj. w związku z rozwiązaniem zespołu, wymaga zasięgnięcia opinii kuratora oświaty, czy też opinia ta jest wymagana tylko w sytuacji odwołania dyrektora w trakcie roku szkolnego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty