Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Odwołanie z funkcji kierowniczej

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące powierzania stanowisk kierowniczych w szkole i przedszkolu. Poznaj zasady powoływania dyrektora szkoły oraz wicedyrektora szkoły. Dowiedz się, w jaki sposób możesz odwołać kadrę kierowniczą Twojej placówki.

Dalsze losy wicedyrektora szkoły podstawowej, do której zostanie włączone gimnazjum

Pytanie: Z dniem 1 września gimnazjum zostaje włączone do szkoły podstawowej. Szkoła liczy 14 oddziałów, dlatego jest utworzone stanowisko wicedyrektora szkoły. Co z obecnym wicedyrektorem szkoły podstawowej?

Włączenie gimnazjum do szkoły podstawowej – konieczność odwołania każdego wicedyrektora

Pytanie: Nauczyciel naszej szkoły został powołany na wicedyrektora szkoły na czas nieokreślony. Od 1 września 2017 r. nasza 6-letnia szkoła podstawowa po włączeniu gimnazjum stanie się 8-letnią szkołą podstawową. Czy obecny wicedyrektor szkoły podstawowej powinien otrzymać informację, że dalej pełni funkcję wicedyrektora, lecz w 8- letniej szkole podstawowej? Czy też należy go odwołać ze stanowiska?

Czy dyrektor może zwolnić się z pracy bez wcześniejszej rezygnacji z funkcji kierowniczej

Pytanie: Jestem dyrektorem szkoły publicznej. 1 września 2018 roku kończę 60 lat, kadencja upływa mi 31 sierpnia 2018 r. Kiedy mam złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o pracę ,żeby dostać emeryturę na starych zasadach do której mam prawo na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela?

Odwołanie wicedyrektora z naruszeniem przepisów - konsekwencje dla dyrektora szkoły

Pytanie: Jakie konsekwencje czekają dyrektora szkoły, który odwołał wicedyrektora na podstawie art. 38 UoSO bez podania powodu odwołania?

Odwołanie z funkcji dyrektora szkoły przebywającego na zwolnieniu lekarskim

Pytanie: Podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim odwiedziła mnie w domu kadrowa ze starostwa i wręczyła mi odwołanie ze stanowiska dyrektora. Nie chciałem przyjąć pisma, ale kadrowa stanowczo powiedziała, że taki sposób załatwienia (odwołanie w trakcie zwolnienia lekarskiego i wręczenie mi go w domu) jest zgodne z prawem. Na egzemplarzu odwołania, na którym potwierdziłem przyjęcie pisma, złożyłem adnotację, że przyjąłem w trakcie zwolnienia lekarskiego i w domu. Czy taki sposób wręczenie odwołania i sama jego treść ma moc prawną?

Archiwalny Likwidacja gimnazjum wchodzącego w skład zespołu szkół – czy dyrektor zespołu ma zostać odwołany

Pytanie: W skład zespołu wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Dyrektor w 2018 r. otrzymał powierzenie tej funkcji na okres 5 lat. Czy w związku z tym, że w 2019 r. następuje wygaśnięcie gimnazjum, dyrektor musi ponownie stanąć do konkursu?

Archiwalny Kierownik internatu nie może być odwoływany według uznania dyrektora

Pytanie: Nauczyciel został zatrudniony stanowisku kierownika internatu na czas nieokreślony. W arkuszu organizacyjnym na nowy rok szkolny został ujęty dalej jako kierownik z odpowiednią zniżką godzin. Jest też członkiem związku zawodowego. Chcę dokonać zmiany na stanowisku kierownika internatu. Czy mogę to zrobić już 1 września?

Archiwalny Koniec kadencji dyrektora nie uzasadnia odwołania wicedyrektora

Pytanie: Poinformowano mnie, że w związku z planowanym konkursem na dyrektora szkoły konieczne jest odwołanie mnie ze stanowiska wicedyrektora. Czy w istocie objęcie funkcji przez nowego dyrektora skutkuje automatycznym odwołaniem wicedyrektora?

Archiwalny Likwidacja stanowiska szczególnie uzasadnionym przypadkiem uprawniającym do odwołania nauczyciela z funkcji kierowniczej

Pytanie: W ubiegłym roku szkolnym w szkole funkcjonowało stanowisko kierownika świetlicy. Poprzedni dyrektor szkoły w projekcie arkusza organizacyjnego nie przewidział tego stanowiska od września. Od 1 lipca stanowisko dyrektora objęła nowa osoba. W aneksie do arkusza organizacyjnego nie stworzono jednak stanowiska kierownika świetlicy. Czy nauczyciela, który zeszłym roku szkolnym pełnił funkcję kierownika świetlicy, należało wówczas odwołać z tego stanowiska? Czy można tego dokonać w chwili obecnej?

Archiwalny Odwołania na stanowiskach kierowniczych związane z włączeniem gimnazjum do szkoły podstawowej

Pytanie: Jesteśmy szkołą podstawową, do której od 1 września włączone zostanie gimnazjum. Zgodnie z ustawą w szkole podstawowej pracownicy na stanowiskach kierowniczych zostaną z tych stanowisk odwołani. Kto powinien dokonać tych czynności, w jakim terminie należy wręczyć pismo odwołujące ze stanowiska kierowniczego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty