Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Stosunek pracy pracowników niepedagogicznych - inne zagadnienia

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, które pomogą Ci prowadzić sprawy kadrowe pracowników obsługi i administracji w Twojej placówce. Kary, nagrody i ocena pracy pracowników niepedagogicznych bez tajemnic i zgodnie z prawem!

Utrata zdolności do wykonywania części obowiązków pracowniczych

Pytanie: Woźna, która w zakresie obowiązków ma sprzątanie i mycie okien, dostała po badaniach kontrolnych orzeczenie lekarskie, które nie pozwala na pracę na wysokościach. Jak powinien postąpić w takiej sytuacji dyrektor szkoły?

387bb15f295e3440a15f0e014aa47ab1314ae034-large

Zakres odpowiedzialności pomocy nauczyciela

Pomoc nauczyciela nie jest pracownikiem pedagogicznym, jednakże część obowiązków wiąże się ze sprawowaniem opieki nad dziećmi np. w czasie korzystania z toalety. Sprawdź, gdzie powinna być uregulowana odpowiedzialność pomocy nauczyciela za powierzone obowiązki.

Podległość służbowa w szkole – z czego wynika

Pytanie: Komu podlegają organizacyjnie pracownicy administracji i obsługi np. intendent, pracownicy kuchni i z czego to wynika?

7612177422176553b31597c18ec718d9db60e4da-original

Zmiana na stanowisku kierownika gospodarczego - podpowiadamy jak prawidłowo przekazać obowiązki

W sytuacji zmiany na stanowisku kierownika gospodarczego należy zorganizować przekazanie obowiązków przez osobę ustępującą – osobie obejmującej stanowisko. Żaden  przepis prawa nie precyzuje w jaki sposób i w jakiej formie ma nastąpić przekazanie – zależy to od decyzji dyrektora szkoły oraz zakresu czynności przypisanych do tego stanowiska w danej szkole. Przedstawiamy przykładowy protokół zdawczo-odbiorczy, który pomoże sprawnie i prawidłowo wywiązać się z zadania.

Skutki wyroku skazującego pracownika samorządowego

Pytanie: Dostaliśmy zawiadomienie o skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu naszego pracownika obsługi za czyn z art. 178a § 1 k.k. Czy zawiadomienie to rodzi jakieś konsekwencje dla stosunku pracy tego pracownika?

Odmowa przyjęcia kary porządkowej

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny w obecności 2 świadków odmówił przyjęcia kary porządkowej tj. dokumentu z rąk dyrektora szkoły. Dyrektor zapoznał pracownika z treścią dokumentu i możliwością odwołania się od kary. Czy dokument nakładający karę ma w takiej sytuacji moc prawną? Czy należy na dokumencie zrobić notatkę służbową z podpisami świadków?

Ocena pracy pracownika samorządowego, który był nieobecny w pracy przez prawie 2 lata

Pytanie: Pracownik został oceniony 11 marca 2016 r. Następnie przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, świadczeniu rehabilitacyjnym oraz zaległym urlopie wypoczynkowym. W okresie ostatnich dwóch lat praktycznie nie było go w pracy. Czy można przesunąć termin dokonania jego oceny pracy?

Choroba pracownika w okresie, na który powierzono mu inną pracę

Pytanie: Pracownik został skierowany do innej pracy na okres 3 miesięcy, z czego przez miesiąc był niezdolny do pracy z powodu choroby. Czy czas tej nieobecności w pracy jest wliczany do 3-miesięcznego limitu powierzenia innych obowiązków?

Kara dla pracownika, który stawił się do pracy pod wpływem alkoholu

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny stawił się do pracy pod wpływem alkoholu (0,6 promila – wynik ustalony przez Policję).  Jakie konsekwencje powinien ponieść pracownik ? Czy wystarczy kara porządkowa czy jednak zwolnienie dyscyplinarne? Dodam, że pracownikowi zostały tylko 2 lata do emerytury.

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty