Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Akta osobowe

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników szkoły . Świadectwa pracy, akta osobowe pracowników oraz wewnątrzzakładowe akty prawa nie będą już sprawiały Ci problemów!

Archiwalny Wnioski o urlop wypoczynkowy w teczkach akt osobowych

Pytanie: Czy w teczkach akt osobowych powinny być wpięte podania o urlop wypoczynkowy?

Archiwalny Zaświadczenie z KRK w aktach osobowych pracowników samorządowych

Pytanie: Czy pracownicy samorządowi, którzy mają w teczce akt osobowych podpisane oświadczenie o niekaralności, muszą donieść zaświadczenie z KRK?

Archiwalny Umieszczenie w aktach osobowych świadectw pracy złożonych w trakcie zatrudnienia

Pytanie: Pracownik po paru latach od momentu zatrudnienia dostarczył dodatkowe świadectwa pracy, aby na nowo przeliczyć mu staż pracy. Do której części akt osobowych należy włożyć te świadectwa pracy - do A czy do B?

Archiwalny Zawartość poszczególnych części akt osobowych pracowników szkoły

Pytanie: Jakie dokumenty powinny znajdować się w teczkach akt osobowych pracowników, zarówno w części A, B i C?

Archiwalny Zawartość teczek akt osobowych pracowników szkoły

Pytanie: Czy do akt osobowych powinnam wpinać dokumenty dotyczące przyznania np. świadczenia socjalnego pracownikowi, skierowania na badanie lekarskie, zaświadczenia i orzeczenia lekarskie o zdolności do pracy? 

Archiwalny Uporządkowanie akt osobowych pracowników szkoły

Pytanie: Co należy zrobić, gdy akta osobowe pracowników były źle układane? Dokumenty z części B znajdują się w części A itp. Czy należy przełożyć całość akt do odpowiednich części, czy  dopiero od tej chwili układać je prawidłowo? Jeśli trzeba przełożyć akta od początku, to co zrobić z numeracją znajdującą się na dokumentach?

Archiwalny Akta osobowe pracownika przy kolejnej umowie z tym samym pracodawcą

Pytanie: Czy zatrudniając ponownie tego samego nauczyciela, mogę kontynuować tę samą teczkę akt osobowych, oddzielając czystą kartką dokumenty zgromadzone w trakcie pierwszego zatrudnienia (kolejno części A, B, C) i gromadząc na nowo wszystkie potrzebne dokumenty  (łącznie z podaniami, świadectwami pracy itd.)?

Archiwalny Wniosek o nadanie Medalu KEN w aktach osobowych nauczyciela

Pytanie: Czy kopie wniosków o nadanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej lub innych odznaczeń powinny znajdować się w aktach osobowych?

Archiwalny Ocena dorobku zawodowego w aktach osobowych - oryginał, kopia czy odpis

Pytanie: Czy do akt osobowych nauczyciela należy dołączyć oryginał czy kopię oceny dorobku zawodowego?

Archiwalny Wydanie odpisu aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego

Pytanie: Nauczyciel zwrócił się z prośbą o wydanie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Mam w aktach potwierdzenie odbioru tego aktu. Jak napisać odpis aktu?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel