Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Awans na nauczyciela mianowanego

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane ze stażem nauczyciela i awansem zawodowym. Teczka nauczyciela nie będzie już kryła przed Tobą żadnych tajemnic! Wykonuj swoje obowiązki związane z awansem nauczycieli zawsze zgodnie z przepisami!

Uzyskanie przygotowania pedagogicznego przez doktora a nadanie stopnia nauczyciela mianowanego

Nauczyciele akademiccy, którzy posiadają stopień naukowy oraz legitymują się co najmniej 5-letnim okres pracy w szkole wyższej, z dniem podjęcia pracy w szkole zyskają stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Stopnia tego nie uzyska jednak nauczyciel akademicki, który nie posiada przygotowania pedagogicznego. Co zrobić, jeżeli osoba ze stopniem naukowym doktora zbędzie przygotowanie pedagogiczne w trakcie zatrudnienia? Czy z urzędu zostanie nauczycielem mianowanym? Jak kwestia będzie uregulowana po zmianach w Karcie Nauczyciela?

Awans na stopień nauczyciela mianowanego – ile potrwa staż nauczyciela kontraktowego?

Pytanie: Nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego 3 lipca 2015 r. Nie rozpoczął awansu na stopień nauczyciela mianowanego – do chwili obecnej pracuje w tej samej szkole w wymiarze pełnego etatu. Czy taka osoba może rozpocząć awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego od 1 września 2022 r.? Ile potrwa ten staż – 1 rok 9 miesięcy czy 2 lata 9 miesięcy?

W której miejscowości przeprowadzić egzamin na stopień nauczyciela mianowanego?

Pytanie: Fundacja prowadzi przedszkola i szkoły w trzech województwach. Jako organ prowadzący organizuje i przeprowadza postępowania egzaminacyjne na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Czy miejscem przeprowadzenia egzaminu może być miejscowość, w której ma swoją siedzibę organ prowadzący?

Zatrudnienie nauczyciela akademickiego ze stopniem doktora – kto nadaje stopień awansu nauczyciela mianowanego?

Pytanie: Szkoła planuje zatrudnić nauczyciela – doktora zatrudnionego w uczelni wyższej od 2013 r. Kandydat posiada akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Z jakim stopniem awansu należy go zatrudnić? Kto oraz w jakiej formie powinien nadać stopień wyższy awansu? Jakie dokumenty są wymagane?

Awans zawodowy – członek rodziny w komisji kwalifikacyjnej

Członek rodziny w komisji kwalifikacyjnej – kogo trzeba wyłączyć, aby awans zawodowy nauczyciela był możliwy?

Zasady wyłączenia pracownika organu administracji publicznej od udziału w postępowaniu w sprawie reguluje art. 24 Kodeksu postępowania administracyjnego. Pracownik podlega wyłączeniu w sprawie swojego małżonka oraz krewnych i powinowatych do drugiego stopnia. Co oznacza to w praktyce?

Kiedy umorzyć postępowanie egzaminacyjne

Umorzenie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego

Każdy nauczyciel ma prawo do wycofania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego bądź egzaminacyjnego na kolejny stopień awansu zawodowego. W takim przypadku konieczne jest umorzenie wszczętego postępowania.

Uzasadnienie nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela

Brak podpisu w uzasadnieniu aktu nadania stopnia awansu zawodowego

Nauczyciel kontraktowy do wniosku o wszczęcie postępowania na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dołącza m.in. kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe oraz kopię nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Co zrobić, jeżeli akt nadania stopnia awansu nie jest podpisany przez dyrektora szkoły? Czy powinien podpisać go później? A co zrobić, jeżeli już nie pracuje w szkole? Czy obecny dyrektor można podpisać akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego?

Kto może poświadczyć za zgodność z oryginałem dokumentów wymaganych w awansie?

Pytanie: Czy wicedyrektor może poświadczyć za zgodność z oryginałem dokumenty do teczki nauczyciela ubiegającego się o awans na kolejny stopień nauczyciela? Czy musi być to dyrektor?

Dodatkowy staż na mianowanego po niezdanym egzaminie – w jakim terminie

Pytanie: Czy po 3 latach od niezdanego egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego, nauczyciel może rozpocząć dodatkowy staż?

Stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa – czy wymaga nieprzerwanego 5-letniego okresu pracy na uczelni

Pytanie: Czy nauczyciel akademicki legitymujący się stopniem naukowym doktora, aby uzyskać stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa, musi wykazać się nieprzerwanym 5-letnim okresem pracy?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty