Pytanie: Dokonuję oceny pracy nauczyciela. Z powierzonych obowiązków wywiązuje się dobrze. Problem dotyczy dużej absencji - opieka nad chorującymi na infekcje sezonowe dziećmi (opieka jest prawie 1 raz w miesiącu). W przypadku małej szkoły - przedszkola znacznie utrudnia to prawidłowe funkcjonowanie. Czy mogę to uwzględnić w ocenie pracy?
Pytanie: Czy po 5 latach upływa okres ważności oceny pracy? Dyrektor szkoły miał dokonaną ocenę pracy w dniu 7 lat temu. Czy przystępując do konkursu na stanowisko dyrektora od 1 września. musi mieć w tym roku szkolnym dokonaną nową ocenę pracy przez organ prowadzący? Czy jego ostatnia ocena pracy będzie jeszcze aktualna i może ubiegać się o stanowisko dyrektora szkoły?
Pytanie: Dyrektor szkoły wręczył nauczycielowi mianowanemu decyzję o zamiarze dokonania oceny jego pracy w dniu 01.12.2015 r. Czy w związku z faktem, iż nauczyciel mianowany był przez długi czas nieobecny z powodu zwolnienia lekarskiego: od 14.01.2016 r. do 29.01.2016 r., od 01.02.2016 r. do 19.02.2016 r., od 16.03.2016 r. do 25.03.2016 r. można dokonać jego oceny pracy? Zaznaczyć należy, że w między czasie były również ferie zimowe trwające od 15.02.2016 r. do 26.02.2016 r. Obecnie nauczyciel ponownie przebywa na zwolnieniu lekarskim od 04.04.2016 r. Czy fakt nieobecności dyrektora szkoły z powodu choroby od 18.02.2016 r. do 18.03.2016 r. ma wpływ na możliwość dokonania oceny pracy nauczyciela mianowanego? Czy dyrektor w związku z chorobą pracownika jak i własną powinien wręczyć nowe zawiadomienie o dokonaniu oceny pracy i przesunąć termin oceny pracy?
Pytanie: Nauczycielka była zatrudniona w szkole do 30 listopada 2014 r. Poprzedni dyrektor nie zgodził się jej wydać oceny pracy. Po rozwiązaniu stosunku pracy nauczycielka zgłosiła się do kolejnego dyrektora z prośbą o ocenę pracy. Czy należy sporządzić jej ocenę pracy? Nauczycielka uważa, że oceny pracy należy dokonać na podstawie dokumentacji, która znajduje się na jej temat w szkole.
Pytanie: Nauczyciel 18 sierpnia złożył wniosek o ocenę pracy. Od 23 sierpnia świadczył pracę (posiedzenie rady pedagogicznej, spotkanie zespołów przedmiotowych etc.). Czy trzymiesięczny okres na dokonanie oceny pracy należy liczyć od 18 sierpnia, 23 sierpnia czy 1 września?
Pytanie: Czy w szkole należy wprowadzić regulamin oceny pracy nauczyciela? Jeżeli tak, to czy powinien być zatwierdzony przez radę pedagogiczną?
Zwiększająca się świadomość prawna nauczycieli oraz niepewna sytuacja na rynku pracy sprawiają, że nauczyciele coraz częściej i chętniej odwołują się od oceny swojej pracy. Procedura dokonywania oceny pracy nauczyciela jest wówczas skrupulatnie weryfikowana przez zespół oceniający powołany w kuratorium oświaty, zaś dyrektor szkoły musi mieć mocne argumenty uzasadniające wystawioną ocenę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę oceniając pracę nauczyciela, by ocena ta była rzetelna, całościowa i nie została zmieniona przez organ nadzoru.
Pytanie: Jakie są procedury opiniowania pracy dyrektora szkoły przez radę pedagogiczną w związku z przeprowadzaną przez organ prowadzący oceną jego pracy? Czy należy głosować w sposób tajny?
Pytanie: Zgodnie z procedurami dyrektor wystawia ocenę pracy w ciągu trzech miesięcy od dnia rozpoczęcia procesu oceny. Czy w związku z zaplanowanym wcześniej urlopem wypoczynkowym nauczyciela można za jego zgodą przesunąć przedstawienie mu projektu oceny pracy
Wicedyrektor szkoły jest oceniany według takich samych zasad, jak pozostali nauczyciele. Warto wiedzieć, czy dokonując oceny pracy nauczyciela pełniącego funkcję wicedyrektora należy wziąć pod uwagę tylko zadania związane z nauczaniem, czy można także uwzględnić stopień realizacji zadań związanych z pełnioną funkcją?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty