Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Świadectwo pracy

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników szkoły . Świadectwa pracy, akta osobowe pracowników oraz wewnątrzzakładowe akty prawa nie będą już sprawiały Ci problemów!

Zajęcia komornicze w świadectwie pracy – wszystkie czy tylko te realizowane

Pytanie: Pracownik  ma cztery zajęcia komornicze. Realizowane jest tylko jedno, ponieważ miesięczne wynagrodzenie nie pozwala na dokonywanie kolejnych potrąceń. Czy wypełniając   należy wpisać wszystkie zajęcia czy tylko to, które jest realizowane?

Informacja o urlopach szkoleniowych w świadectwie pracy

Pytanie: Czy okresy urlopów szkoleniowych udzielanych nauczycielowi należy wpisać do świadectwa pracy?

Stanowisko pracy nauczycieli w świadectwie pracy

Pytanie: Nauczyciel w okresie zatrudnienia pracował jako nauczyciel matematyki, a także przez okres dwóch lat jako nauczyciel bibliotekarz a także  jako nauczyciel wspomagający proces edukacji oraz zajęć rewalidacyjnych. Czy w świadectwie pracy w pkt. 3 w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę wystarczy wpisać, że nauczyciel był zatrudniony na stanowisku nauczyciela czy też należy dokładnie podać w jakim okresie pracował na stanowisku nauczyciela matematyki, bibliotekarza, nauczyciela wspomagającego i zajęć rewalidacyjnych?

Dwie umowy w jednej szkole – ile świadectw pracy

Pytanie: Zatrudniamy pracownika na dwóch stanowiskach (kierownik administracyjny – pełny etat oraz intendent – ½ etatu). Obie umowy zostają rozwiązane tego samego dnia. Czy możemy wystawić jedno świadectwo pracy, wskazując w nim oba stanowiska i wymiary czasu pracy?  

Nieusprawiedliwiona nieobecność w treści świadectwa pracy

Pytanie: Czy w świadectwie pracy wpisujemy nieobecność nieusprawiedliwioną pracownika, a jeżeli tak, to w którym miejscu?

Ustalenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej i terminu na jej odbiór

Pytanie: Pracownik jest zatrudniony od 1 marca do 16 maja 2019 r. Jakie daty należy zamieścić w informacji o okresie przechowywania dokumentacji pracowniczej? Kiedy będzie można najwcześniej zniszczyć dokumentację?

Dodatkowa informacja do świadectwa pracy – komu ją przekazać

Pytanie: Czy informację do świadectwa pracy, o której mowa w art. 94(6) Kodeksu Pracy należy wydawać tylko  pracownikom zatrudnionym od 1 stycznia 2019 r. czy wszystkim pracownikom, którym kończy się stosunek pracy po tym dniu, bez względu na to kiedy byli zatrudnieni?

Korekta świadectwa pracy na wniosek pracownika

Pytanie: Nauczyciel złożył wniosek o zmianę w świadectwie pracy. Czy należy wystawić nowe świadectwo pracy? Jeśli tak, to z jaką datą? Czy pracownik powinien zwrócić otrzymane świadectwo pracy?

Tryby rozwiązania stosunku pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania

Pytanie: Jaki tryb rozwiązania stosunku pracy należy wpisać w świadectwie pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania i jaką podstawę prawną?

6a102bb8c2b6e60f194ddd4f986178861b6b5a11-xlarge

Świadectwo pracy nauczyciela odchodzącego na emeryturę

Nauczyciele, którzy rozwiązują swój stosunek pracy za porozumieniem stron w związku z przejściem na emeryturę bez względu na wiek, mają niekiedy problem z uzyskaniem tego świadczenia, jeśli ZUS stwierdzi, że do rozwiązania umowy nie doszło na wniosek nauczyciela. Sprawdź, jaką podstawę prawną i tryb ustania zatrudnienia wpisać w świadectwie pracy nauczyciela.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty