Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop macierzyński, rodzicielski i ojcowski

Znajdziesz tu porady Ekspertów dotyczące uprawnień pracowników-rodziców. Urlop macierzyński w szkole, dni na opiekę nad dzieckiem, urlop ojcowski i inne uprawnienia zarówno nauczycieli, jak pracowników niepedagogicznych szkoły bez tajemnic.

Udzielenie urlopu macierzyńskiego pracownicy przebywającej na urlopie wychowawczym

Pytanie: Jak udziela się urlopu macierzyńskiego osobie, która urodziła dziecko w trakcie urlopu wychowawczego?

Urlop macierzyński i rodzicielski w związku z adopcją

Pytanie: Nauczyciel w listopadzie 2016 r. adoptował rodzeństwo w wielu 5 i 10 lat. Czy w takiej sytuacji nauczycielowi należy się urlop macierzyński lub rodzicielski. Jeżeli tak to w jakim wymiarze i na które dziecko?

Urlop macierzyński przed porodem

Pytanie: Pracownica przebywająca do 31.10.2016 r. na zwolnieniu lekarskim (ciąża) w dniu 03.11.2016 r. poszła do szpitala, a w dniu 05.11.2016 r. urodziła. Jak potraktować brakujące dwa dni tj. 1 i 2.11.2016 r.?

Czy w trakcie urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego można podejmować aktywność zarobkową

Pytanie: Czy nauczycielka przebywająca na urlopie macierzyńskim, a następnie rodzicielskim może być zatrudniona w czasie wakacji na umowę - zlecenie?

Urlop macierzyński przed porodem - czy tylko na wniosek pracownicy

Pytanie: Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim do 5 stycznia 2016 r., a 7 stycznia urodziła dziecko. Co z dniem 6 stycznia (Święto Trzech Króli)? Czy na ten dzień udzielić urlopu macierzyńskiego?

Prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu zatrudnienia

Pytanie: Nauczycielka zatrudniona na czas określony jest w ciąży. Poród nastąpi przed zakończeniem umowy. Czy w tym przypadku w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego może zostać rozwiązany stosunek pracy w wyniku upłynięcia okresu, na który została zawarta umowa? Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć pracownicy umowę do zakończenia urlopu macierzyńskiego? Czy urlop macierzyński po ustaniu stosunku pracy będzie wypłacany przez ZUS?

Skorzystanie z urlopu ojcowskiego tylko u jednego z pracodawców

Pytanie: Czy nauczyciel może w czasie korzystania z urlopu ojcowskiego w jednej szkole świadczyć pracę w drugiej szkole?

Udzielenie urlopu ojcowskiego w częściach

Pytanie: Czy na wniosek pracownika można udzielić urlopu ojcowskiego na okres tygodnia, gdy ma on prawo do 2 tygodni tego urlopu?

Urlop macierzyński nauczyciela w ferie zimowe

Pytanie: Czy nauczycielowi, który przebywał w czasie ferii zimowych na urlopie macierzyńskim, należy się urlop uzupełniający?

Urlop macierzyński po ustaniu zatrudnienia

Pytanie: Nauczycielka zatrudniona na czas określony do 31 sierpnia (zatrudnienie dodatkowe) jest w ciąży, termin porodu przypada na początek sierpnia. Nauczyciel deklaruje korzystanie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Jak należy postąpić z urlopem macierzyńskim i zasiłkiem macierzyńskim?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel