Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop wychowawczy w oświacie

Znajdziesz tu porady Ekspertów dotyczące uprawnień pracowników-rodziców. Urlop wychowawczy w szkole, dni na opiekę nad dzieckiem, urlop ojcowski i inne uprawnienia zarówno nauczycieli, jak pracowników niepedagogicznych szkoły bez tajemnic.

Ciąża w czasie urlopu wychowawczego - możliwość powrotu do pracy

Pytanie: Nauczycielka złożyła wniosek o urlop wychowawczy na okres dwóch lat, którego dyrektor szkoły jej udzielił. Teraz - w czasie korzystania z urlopu uzupełniającego po urlopie rodzicielskim - okazało się, że jest w kolejnej ciąży i chciałaby jednak zrezygnować z urlopu wychowawczego i przejść na zwolnienie lekarskie. Czy może wrócić na dwa dni do pracy, żeby zrezygnować z urlopu wychowawczego i potem uciec na zwolnienie lekarskie?

Termin zakończenia urlopu wychowawczego, który rozpoczął się 1 stycznia

Pytanie: Do kiedy należy udzielić urlopu wychowawczego nauczycielowi, który rozpoczyna korzystanie z urlopu z dniem 1 stycznia? Do końca zajęć czy 31 sierpnia?

Rezygnacja z urlopu wychowawczego nauczyciela przedszkola

Pytanie: Nauczyciel kontraktowy zatrudniony w przedszkolu przebywa na urlopie wychowawczym. Po wykorzystaniu kilku miesięcy urlopu (urlop został udzielony na 3 lata), nauczyciel zgłosił natychmiastową rezygnację z urlopu wychowawczego. Na miejsce tej nauczycielki zatrudniono innego nauczyciela, który realizuje staż na stopień nauczyciela kontraktowego. Czy dyrektor przedszkola może nie zgodzić się na powrót nauczyciela z urlopu wychowawczego w trakcie roku szkolnego tylko np. od 1 września?

Podjęcie pracy u innego pracodawcy w czasie urlopu wychowawczego

Pytanie: Nauczycielka od 1 września będzie korzystała z urlopu wychowawczego w naszej szkole. W tym samym dniu rozpoczyna również pracę w innej placówce w pełnym wymiarze zajęć. Czy pracownica ma obowiązek zawiadomić nas o podjętym zatrudnieniu w nowym miejscu pracy?

Termin zakończenia urlopu wychowawczego nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka od 27 lutego 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. przebywa na urlopie wychowawczym i w połowie czerwca 2013 r. złożyła wniosek o przedłużenie urlopu wychowawczego na okres od 1 września 2013 r. do 16 lutego 2014 r. Czy można udzielić urlopu w takim terminie, czy też musi być to termin do 31 sierpnia 2014r?

Nie można jednostronnie skrócić urlopu wychowawczego do dnia zakończenia zajęć!

Pytanie: Nauczyciel złożył wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego od 1 maja do 31 sierpnia 2013 r. Dyrektor skrócił ten urlop do 28 czerwca na podstawie art. 67c ust. 2 Karty Nauczyciela. Czy mógł tak postąpić?

Zwolnienie nauczycielki będącej na urlopie wychowawczym

Pytanie: Czy można zwolnić z pracy nauczycielkę w trakcie trwania urlopu wychowawczego?

Udzielenie urlopu wychowawczego na okres krótszy, niż to wynika z Karty Nauczyciela

Pytanie: Czy za zgodą dyrektora szkoły nauczyciel może skorzystać z urlopu wychowawczego od 17 października 2012 r. do 11 stycznia 2013 r.?

Możliwość udzielenia urlopu wychowawczego przez jednego z pracodawców

Pytanie: Czy nauczycielka po urlopie macierzyńskim, zatrudniona w dwóch szkołach, może w jednej otrzymać urlop wychowawczy, a w drugiej pracować?

L4 ciążowe w trakcie urlopu wychowawczego nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka przebywająca na urlopie wychowawczym zaszła w ciąży. Chce przerwać urlop wychowawczy i skorzystać ze zwolnienia chorobowego w czasie ciąży. Czy przedłożenie zwolnienia lekarskiego przerywa urlop wychowawczy? Czy, aby skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, musi przepracować choćby jeden dzień?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel