Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop wychowawczy w oświacie

Znajdziesz tu porady Ekspertów dotyczące uprawnień pracowników-rodziców. Urlop wychowawczy w szkole, dni na opiekę nad dzieckiem, urlop ojcowski i inne uprawnienia zarówno nauczycieli, jak pracowników niepedagogicznych szkoły bez tajemnic.

Urodzenie kolejnego dziecka w trakcie urlopu wychowawczego

Pytanie: Pracownica obsługi przebywa na urlopie wychowawczym. W lipcu br. urodzi drugie dziecko. Jak załatwić krok po kroku tę sprawę, czyli przerwać urlop wychowawczy i przejść na urlop macierzyński - 20 tygodni?

Termin zakończenia urlopu wychowawczego nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka od stycznia 2009 do 18 sierpnia 2009 r. przebywała na L4, od 19 sierpnia 2009 do 6 stycznia 2010 r. na urlopie macierzyńskim, a od 7 stycznia do 3 marca 2010 r. na urlopie uzupełniającym za 2009 r. Od 4 marca 2010 r. nauczycielka zaplanowała urlop wychowawczy. Czy w tej sytuacji urlop wychowawczy powinien się skończyć 25 czerwca, czy 31 sierpnia 2010 r.?

Stanowisko i wynagrodzenie nauczyciela wracającego z urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy nauczyciel wracający z urlopu wychowawczego musi być zatrudniony na to samo stanowisko co przed urlopem?

Limit wniosków o urlop wychowawczy i o obniżenie wymiaru etatu

Pytanie: Ile razy w okresie, w którym przysługuje urlop wychowawczy, pracownik może składać wnioski o jego udzielenie lub obniżenie wymiaru etatu? Czy te same zasady obowiązują zarówno pracowników niepedagogicznych, jak i nauczycieli?

Urlop macierzyński, rodzicielski i wychowawczy w przypadku adopcji

Pytanie: Na jakich zasadach udziela się urlopów - macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego -  z tytułu adoptowania dziecka?

Wniosek nauczyciela o obniżenie etatu w czasie urlopu wychowawczego

Pytanie: Nauczyciel przebywający na urlopie wychowawczym złożył prośbę o obniżenie wymiaru zatrudnienia do 1/2 etatu z możliwością powrotu do pracy od 1 września 2016 r.  W jaki sposób należy prawidłowo zmniejszyć wymiar zatrudnienia  w trakcie trwania urlopu wychowawczego?

Wymiar urlopu wychowawczego na niepełnosprawne dziecko

Pytanie: Ile urlopu wychowawczego przysługuje pracownikowi szkoły, który wychowuje niepełnosprawne dziecko?

Archiwalny Urlop wychowawczy dla pracownika, który rozpoczął korzystanie z niego przed 1 października 2013 r.

Pytanie: Pracownik szkoły na stanowisku intendenta przebywa na urlopie wychowawczym od 10 lutego 2012 r. do 17 września 2014 r. Dziecko, na które udzielony jest urlop wychowawczy - 18 września 2014 r. kończy 4 lata. Czy w związku ze zmianą przepisów, pracownik może korzystać z urlopu wychowawczego do ukończenia przez dziecko 5. lat?

Archiwalny Urlop wychowawczy w szkole - przepisy Kodeksu pracy kontra Karta Nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka, która przebywa już 2 lata na urlopie wychowawczym, chciałaby dalej korzystać z tego urlopu. Czy należy zastosować Kodeks pracy i udzielić urlopu wychowawczego w wymiarze nie przekraczającym w sumie 36 miesięcy, czy też przedłużyć urlop wychowawczy zgodnie z Kartą Nauczyciela do 31 sierpnia 2015 r.?

Archiwalny Wniosek nauczyciela o urlop wychowawczy w szkole

Pytanie: Nauczycielka chce skorzystać z urlopu wychowawczego. Jakie dokumenty powinna złożyć? Czy nauczyciel musi wskazać określony czas trwania urlopu wychowawczego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel