Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop wypoczynkowy nauczyciela

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad udzielania urlopów wypoczynkowych nauczycielom zarówno w placówkach feryjnych jak i nieferyjnych. Sprawdź, jaki wymiar urlopu wypoczynkowego przysługuje Twoim nauczycielom, oraz kiedy i na jakich zasadach musisz udzielić nauczycielowi urlopu uzupełniającego.

Archiwalny Urlop uzupełniający dyrektora szkoły za 2009 r. udzielony w 2010 r.

Pytanie: Czy dyrektorowi szkoły będącemu na zwolnieniu lekarskim w dniach od 22 czerwca 2009 r. do 1 października 2009 r., a później na urlopie zdrowotnym od 2 października 2009 r. można udzielić urlopu uzupełniającego za wakacje letnie 2009 r. bezpośrednio po zakończeniu urlopu zdrowotnego w 2010 r.?

Archiwalny Urlop uzupełniający - jak sprawdzić, czy należy go udzielić

Pytanie: Nauczycielka jest zatrudniona na czas nieokreślony, w okresie od 1 września 2009 r. do 31 sierpnia 2010 r.  przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. W trakcie urlopu nauczycielka zaszła w ciążę - 13 sierpnia nastąpiło rozwiązanie. W związku z tym urlop zdrowotny zostaje przerwany i nauczycielka przechodzi na urlop macierzyński. Czy nauczycielka za ten okres, tj. od 13 sierpnia do 31 sierpnia, może ubiegać się później o urlop uzupełniający? Jeśli tak, to w jakim wymiarze?

Archiwalny Nauczyciel chce zrezygnować z urlopu uzupełniającego - co zrobić

Pytanie: Czy nauczyciel placówki feryjnej może zrezygnować z uzupełniającego urlopu wypoczynkowego? Sprawa wygląda następująco: nauczyciel przyniósł zwolnienie lekarskie od 10 sierpnia 2010 r. do 31 sierpnia 2010 r. i od 1 września 2010 r. chce przyjść do pracy - nie chce korzystać z urlopu uzupełniającego. Czy na jego wniosek mogę nie udzielać mu w ogóle urlopu uzupełniającego? 

Archiwalny Urlop uzupełniający dla dyrektora szkoły, który nadzorował remont szkoły w wakacje

Pytanie: Jestem dyrektorem szkoły podstawowej. Podczas wakacji od dnia 1 lipca jestem odpowiedzialna za przeprowadzane remonty szkoły,  w związku z powyższym nie korzystam z urlopu wypoczynkowego, czy w takiej sytuacji mogę się ubiegać o urlop w innym terminie?

Archiwalny Zasady ustalania wymiaru urlopu uzupełniającego nauczyciela

Pytanie: Nauczycielka od czerwca 2009 r. do kwietnia 2010 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim, później na urlopie macierzyńskim. W związku z powyższym nie wykorzystała ferii letnich za 2009 r. oraz ferii zimowych za 2010 r. Czy przysługuje jej 8 czy 6 tygodni urlopu uzupełniającego?

Archiwalny Termin rozpoczęcia urlopu nauczyciela placówki feryjnej w okresie ferii letnich

Pytanie: Od którego dnia po zakończeniu roku szkolnego rozpoczyna się urlop wypoczynkowy nauczyciela placówki feryjnej - od soboty czy od poniedziałku?

Archiwalny Termin udzielenia nauczycielowi urlopu uzupełniającego po urlopie macierzyńskim

Pytanie: Nauczycielka kończy urlop macierzyński 23 stycznia 2010 r. (sobota), od kiedy należy liczyć urlop uzupełniający - od 24 stycznia 2010 r. (niedziela) czy od 25 stycznia 2010 r. (poniedziałek)?

Archiwalny Okres przedawnienia urlopu uzupełniającego nauczyciela

Pytanie: Nauczyciel  nie wykorzystał w całości urlop za  2006 r. Czy prawo do urlopu wypoczynkowego ulega przedawnieniu? 

Archiwalny Urlop uzupełniający dla nauczycielki powracającej z urlopu macierzyńskiego

Pytanie: Nauczycielka w czasie wakacji przebywała na zwolnieniu lekarskim (05.06.2008 r.- 31.08.2008 r.). Od 01.09. 2008 r. wróciła do pracy w szkole. Dziecko urodziła w grudniu 2008 r. Urlop macierzyński wykorzystała. Ile urlopu wypoczynkowego za 2008 r. będzie przysługiwać nauczycielce? Jak potraktować ferie zimowe 2009 r. skoro przebywała na urlopie macierzyńskim?

Archiwalny Rozliczenie urlopu wypoczynkowego nauczyciela placówki feryjnej w przypadku przebywania na urlopie zdrowotnym i L4

Pytanie: Czy nauczycielowi zatrudnionemu w placówce feryjnej, który przebywał na urlopie zdrowotnym od 1.09.2008 r. do 30.06.2009 r., a od 2.07.2009 r. do 31.07.2009 r. na zwolnieniu lekarskim, należy przyznać uzupełniający urlop wypoczynkowy?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel