Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Zmiana warunków pracy nauczyciela

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zmiany wymiaru etatu i stanowiska nauczyciela oraz przeniesienia służbowego nauczyciela. Poznaj procedury, które obowiązują Cię, gdy chcesz zmienić umowę o pracę nauczyciela.

Przeniesienie służbowe bez możliwości powrotu

Pytanie: Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania został zatrudniony ze szkoły A do szkoły B. Tymczasem chce wrócić do pracy w szkole A. Czy dyrektor tej szkoły ma obowiązek ponownego zatrudnienia nauczyciela?

Transfer pracowników niepedagogicznych w razie włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej

Pytanie: W gimnazjum, które będzie połączone od 01.09.2017 r. ze szkołą podstawową, pracują trzy pracownice administracji z wieloletnim stażem pracy w tym gimnazjum. Z dwoma z nich ze względu na uzyskanie uprawnień emerytalnych stosunek pracy zostanie rozwiązany z końcem grudnia (co zawarte jest w arkuszu organizacyjnym szkoły podstawowej). Trzecia ma utrzymać zatrudnienie? Komu należy wręczyć wypowiedzenie?

Nie ograniczaj zatrudnienia nauczycielowi, który będzie uzupełniał pensum w innej szkole

Pytanie: Czy w stosunku do nauczyciela, o którym wiadomo, że będzie uzupełniał pensum w innej szkole, nie trzeba stosować procedur związanych z ograniczeniem pensum?

Termin nałożenia na nauczyciela obowiązku uzupełnienia etatu w innej szkole

Pytanie: W jakim terminie należy przekazać nauczycielowi pismo od organu prowadzącego dotyczące uzupełniania etatu w innej szkole na tym samym stanowisku?

Ograniczenie zatrudnienia w okresie urlopu zdrowotnego – czy dochodzi do redukcji wynagrodzenia

Pytanie: Nauczyciel od lipca 2017 r. skorzysta z urlopu dla poratowania zdrowia. Jednocześnie od 1 września 2017 r. będzie miał ograniczone zatrudnienie. Jakie wynagrodzenie należy mu wypłacać od września 2017 r.?

Ograniczenie zatrudnienia w gimnazjum nie dla nauczycieli zatrudnionych w niepełnym wymiarze

Pytanie: Nauczyciel pozostaje w zatrudnieniu w gimnazjum na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 12/18. W arkuszu organizacji pracy na rok szkolny 2017/2018 przewidziane są dla niego jedynie 4 godziny. Jak zgodnie z przepisami zmniejszyć mu wymiar zatrudnienia? Nauczyciel nie zgadza się na porozumienie stron.

Propozycja ograniczenia zatrudnienia – kiedy należy ją wręczyć

Pytanie: Jaki termin obowiązuje dyrektora do przekazania pisma nauczycielowi w związku z ograniczeniem etatu na rok szkolny 2017/2018?

Czy można zabrać godziny nauczycielowi przywróconemu do pracy

Pytanie: Nauczyciel gimnazjum uzyskał prawomocny wyrok przywracający go do pracy. Czy w związku z tym obowiązkiem dyrektora jest wyszukanie godzin etatu nauczycielowi na kolejne lata w innej placówce np. w szkole podstawowej? Wszak gimnazjum będzie podlegało wygaszeniu.

Czy nauczyciel musi mieć zgodę na drugie zatrudnienie w szkole niepublicznej

Pytanie: Jestem nauczycielem w samorządowej publicznej szkole podstawowej. Chciałabym podjąć pracę w szkole niepublicznej od 1 września 2017 r. (zjazdy sobota - niedziela). Czy muszę mieć zgodę swojego obecnego pracodawcy?

Nie aneksujemy umów o pracę w związku z przekształceniem szkoły podstawowej

Pytanie: Czy w związku z przekształceniem szkoły podstawowej z 6- w 8-klasową szkoła musi zmienić pracownikom warunki zatrudnienia w umowie, podpisując z nimi porozumienia zmieniające? Jakie są obowiązki dyrektora w tym zakresie?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel