Pytanie: Nauczyciel kontraktowy w dniu 07.10.2015 r. złożył do dyrektora pismo o rozwiązanie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony za wypowiedzeniem o treści: „Niniejszym chciałabym rozwiązać z dniem 06.01.2016 r z zachowaniem trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia, umowę o pracę zawartą w dniu 31.08.2015 r. w Szkole Podstawowej nr .....” Dyrektor nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy o pracę z nauczycielem w trakcie roku szkolnego. Czy w związku z tym nauczyciel powinien ponownie do dnia 31.05.2016 r. złożyć do dyrektora wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, czy złożone w dniu 07.10.2015 r. pismo obowiązuje do chwili obecnej?
Pytanie: Czy mogę wręczyć nauczycielowi przedszkola wypowiedzenie za 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia w dniu 21 sierpnia? Nauczyciel jest nauczycielem kontraktowym zatrudnionym na czas nieokreślony.
Pytanie: W dniu 25 stycznia 2016 r. z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania w centrum kształcenia ustawicznego rozwiązano stosunek pracy za trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, którego skutek przypadłby na 30 kwietnia 2016 r., z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który został skrócony do 1 miesiąca i upłynie w dniu 29 lutego 2016 r. (licząc od dnia 01 lutego 2016 r.). Za jaki okres należy wypłacić odszkodowanie z tytułu skrócenia wypowiedzenia? Jeżeli nauczyciel złoży wniosek o przeniesienie w stan nieczynny, to od którego dnia liczy się stan nieczynny? Czy dyrektor (na wniosek nauczyciela) ma obowiązek zatrudnić tego nauczyciela w wymiarze 13/18? Jeżeli tak, to na jak długo?
Pytanie: Zatrudniliśmy nauczycielkę w zastępstwie za nieobecną nauczycielkę, która jest na zwolnieniu lekarskim w ciąży. W umowie jest zapis, że jest ona zawarta "na czas nieobecności nauczyciela x". Nauczycielka zatrudniona na zastępstwo jest w ciąży. Jak można rozwiązać umowę na zastępstwo? Czy można zwolnić tę nauczycielkę z końcem roku szkolnego?
Pytanie: 1 września zatrudniliśmy nauczyciela na zastępstwo, który od 9 listopada przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy o upływie trzech miesięcy choroby możemy rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?
Pytanie: Czy można zwolnić z pracy nauczycielkę, która ma ukończone 67 lat?
Pytanie: Nauczycielka zatrudniona na podstawie mianowania chce odejść na emeryturę 15 lutego tj. tak, by jeszcze skorzystać z emerytury nauczycielskiej. Jaka forma rozwiązania stosunku pracy będzie najbardziej korzystna?
Wybór nauczycieli do zwolnienia nie może mieć charakteru dyskryminacyjnego bądź dowolnego, dlatego dyrektor powinien ustalić kryteria doboru do zwolnienia. Jednym z nich może być brak dobrej/satysfakcjonującej współpracy z nauczycielem czy też trudności w tej współpracy.
Dyrektor decydując o zwolnieniu nauczyciela musi pamiętać o dochowaniu form i terminów, tak aby czynność była przeprowadzona zgodnie z prawem. Z odchodzącym pracownikiem należy także rozliczyć się finansowo.
Pytanie: Jaką podstawę prawną powinnam wpisać w świadectwie pracy katechetce ze stopniem awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego, która otrzymała przeniesienie do innej placówki od kurii? Czy ta osoba powinna napisać do dyrektora podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron ?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty