Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Urlop macierzyński, rodzicielski i ojcowski

Znajdziesz tu porady Ekspertów dotyczące uprawnień pracowników-rodziców. Urlop macierzyński w szkole, dni na opiekę nad dzieckiem, urlop ojcowski i inne uprawnienia zarówno nauczycieli, jak pracowników niepedagogicznych szkoły bez tajemnic.

Archiwalny Wykorzystanie tylko dwóch dni urlopu macierzyńskiego przed porodem

Pytanie: Nauczycielka przebywała na długotrwałym zwolnieniu lekarskim związanym z ciążą. Zwolnienie skończyło się 5 października 2011 r. Nauczycielka urodziła dziecko 8 października i przyniosła zaświadczenie ze szpitala informujące, że urlop macierzyński rozpoczął się 6 października. Czy mogę udzielić urlopu macierzyńskiego na dwa dni przed porodem?

Archiwalny Uprawnienia do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w 2012 r. po urodzeniu bliźniaków

Pytanie: Dodatkowy urlop macierzyński pracownicy kończy się 4 stycznia 2012 r. (3 tygodnie, dwoje dzieci przy jednym porodzie). Czy w związku z tym można przedłużyć urlop uzupełniający do 6 tygodni - wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego od 2012 r., czy 3 tygodnie - dodatkowy urlop macierzyński obowiązujący w momencie składania wniosku o przyznanie urlopu?

Archiwalny Dodatkowy urlop macierzyński pracownicy, która przyjęła dziecko jako rodzina zastępcza

Pytanie: Pracownica przyjęła dziecko jako rodzina zastępcza. Urlop macierzyński kończy jej się w styczniu 2012 r. Czy ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego i w jakim wymiarze?

Archiwalny Wniosek o udzielenie urlopu ojcowskiego w wymiarze niższym niż 7 dni

Pytanie: Pracownik złożył wniosek o urlop ojcowski w wymiarze 3 dni. Czy można udzielić pracownikowi urlopu ojcowskiego w wymiarze niższym niż 7 dni?

Archiwalny Prawo do urlopu ojcowskiego, gdy matka dziecka jest bezrobotna

Pytanie: Czy przysługuje nauczycielowi urlop ojcowski, jeżeli matka dziecka nie pracuje (jest bezrobotna)?

Archiwalny Warunki skorzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego

Pytanie: Nauczycielka do 11 stycznia 2010 r. przebywa na urlopie macierzyńskim. Dnia 8 stycznia zadeklarowała chęć skorzystania z urlopu dodatkowego w wysokości 2 tygodni. Jakie warunki musi spełnić?

Archiwalny Złożenie wniosku o urlop ojcowski przed narodzinami dziecka

Pytanie: Nauczycielka zatrudniona w naszej szkole ma wyznaczony termin porodu na 7 stycznia 2010 r. (cesarskie cięcie - ciąża zagrożona). Ojciec dziecka chciałby skorzystać z urlopu ojcowskiego już od 11 stycznia 2010 r. (wniosek o urlop złożony 4 stycznia 2010 r., czyli w terminie 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu). Wiem, że urlop ojcowski może być wykorzystany w tym samym czasie, w którym z urlopu korzysta matka. Moje wątpliwości budzi jedynie termin złożenia wniosku przed porodem, czy to nie koliduje z prawem?

Archiwalny Warunki skorzystania z urlopu ojcowskiego w 2010 r.

Pytanie: Pracownikowi urodziło się dziecko 12 marca 2009 r. Matka dziecka wykorzystała cały przysługujący jej urlop macierzyński. Czy pracownik ojciec ma prawo do urlopu ojcowskiego w 2010 r.?

Archiwalny Okres urlopu macierzyńskiego - czy w świadectwie pracy jest to okres zatrudnienia

Pytanie: Nauczycielka przedstawiła świadectwo pracy - okres zatrudnienia od 01.09.2007 r. do  26.06.2008 r. Od  27.06.2008 r. do 16.10.2008 r. nauczycielka przebywała na urlopie macierzyńskim. Czy urlop macierzyński wlicza się do pracowniczego stażu pracy?

Archiwalny Obowiązki dyrektora szkoły po zakończeniu urlopu macierzyńskiego nauczyciela i przejście na zasiłek macierzyński

Pytanie: Jedna z nauczycielek jest w ciąży. Termin porodu został wyznaczony na 4  czerwca 2009 r., a umowa jest na czas określony i kończy się 31 sierpnia 2009 r.  Jak będzie wyglądał urlop macierzyński: czy tylko do końca trwania umowy?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel