Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Zatrudnianie pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, które pomogą Ci prowadzić sprawy kadrowe pracowników obsługi i administracji w Twojej placówce. Zatrudnianie i zwalnianie pracowników niepedagogicznych bez tajemnic i zgodnie z prawem!

Archiwalny Limit umów na czas określony w przypadku umowy na zastępstwo w szkole

Pytanie: Pracownik administracji był zatrudniony na podstawie umowy na zastępstwo. Bezpośrednio po rozwiązaniu tej umowy zawarto z nim umowę na czas określony. Od 1 lipca 2010 r. chcę zawrzeć z tą osobą kolejną umowę - czy musi to już być umowa na czas nieokreślony?

Archiwalny Skutki zawarcia trzeciej umowy na czas określony z pracownikiem emerytem

Pytanie: Pracownik obsługi przebywający na emeryturze zatrudniany jest z powodu niemożności znalezienia pracownika na tym stanowisku na umowy na czas określony. Czy w jego przypadku ma zastosowanie przepis mówiący, że trzecia umowa o pracę powinna być zawarta na czas nieokreślony? Czy w przypadku emeryta działa ten przepis?

Archiwalny Przeprowadzenie konkursu na wolne stanowisko, gdy chce się zatrudnić ponownie tę samą osobę

Pytanie: Dnia 31 sierpnia 2010 r. pracownica administracji idzie na emeryturę. Chciałabym ją zatrudnić na podstawie umowy o pracę na 1/2 etatu od 1 września 2010 r. Czy jest możliwe ponowne zatrudnienie pracownika administracji, który rozwiązał stosunek pracy i przeszedł na emeryturę, bez ogłaszania konkursu?

Archiwalny Zasady naboru pracownika na stanowisko głównej księgowej

Pytanie: Główna księgowa po urlopie macierzyńskim chce powrócić do pracy, ale w obniżonym wymiarze do ½ etatu. Chcę zatrudnić na stałe księgową, która zastępowała naszą księgową w czasie urlopu macierzyńskiego. Czy muszę ogłosić nabór na to stanowisko?

Archiwalny Możliwość zatrudnienia drugiego sekretarza w szkole

Pytanie: W sekretariacie zespołu szkół (w sumie ponad 500 uczniów) zatrudniona jest jedna osoba, jako sekretarz szkoły podstawowej oraz referent obsługujący gimnazjum. Czy można zatrudnić drugiego sekretarza szkoły?

Archiwalny Dopuszczalna liczba umów na czas określony z pracownikami administracji i obsługi szkoły

Pytanie: Zawarliśmy drugą umowę o pracę z pracownikiem administracji  na czas określony od lutego 2009 r. na 3 lata. Czy ta umowa w związku z ustawą antykryzysową  będzie  umową na czas nieokreślony? Czy następna umowa zawarta z tym samym pracownikiem będzie umową na czas określony czy nieokreślony?

Archiwalny Możliwość zawarcia przez pracownika niepedagogicznego dwóch umów z jednym pracodawcą

Pytanie: Z powodu braków kadrowych (1/2 etatu szatniarki) zamierzam pracownikom kuchni zatrudnionym w pełnym wymiarze dodać po 1/4 etatu szatniarki. Godziny pracy na obu stanowiskach nie będą się pokrywać. Czy są przepisy, które zabraniają zatrudnienia swojego pracownika na więcej niż jednym etacie w tej samej szkole? 

Archiwalny Obowiązki dyrektora szkoły zatrudniającego niepełnosprawnego pracownika

Pytanie: Jakie uprawnienia pracownicze posiada pracownik szkoły (przedszkola) z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Archiwalny Konkurs na stanowisko referenta ds. administracji w szkole

Pytanie: Czy w celu zatrudnienia referenta ds. administracji w gimnazjum musi być rozpisany konkurs?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel