Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Czas pracy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące rozliczania czasu pracy pracowników niepedagogicznych. Wszystko na temat pracy w godzinach nadliczbowych, równoważnego system czasu pracy, zasad oddawania dnia wolnego za święto w jednym miejscu!

Przerywany system czasu pracy kierowcy

Pytanie: Kierowca zatrudniony na ½ etatu, w podstawowym systemie czasu pracy 5 dni w tygodniu, zgodnie z przepisami prawa powinien pracować po 4 godz. dziennie. Jak ułożyć czas pracy tego kierowcy, jeśli jest potrzebny w zakładzie pracy rano od 8 do 10 i po południu od 14 do 16? Jego czas pracy w tym wypadku byłby przerywany, co jest nieuregulowane w Regulaminie Pracy.

Nietypowy wymiar czasu pracy

Pytanie: Pracownik obsługi szkoły będzie pracował 6 godzin i 30 minut od poniedziałku do piątku. Jaki to będzie wymiar czasu pracy?

Pięciodniowy tydzień pracy może być ustalony od wtorku do soboty

Pytanie: Pracownik ma ustalony rozkład czasu pracy od wtorku do soboty. Czy w tej sytuacji obowiązuje nominalny wymiar czasu pracy ustalony na 2013r.?

Dopuszczalne limity czasu pracy w niepełnym wymiarze

Pytanie: W jaki sposób w umowie o pracę w niepełnym wymiarze określić dobowy wymiar czasu pracy, po którego przekroczeniu pracownikowi będzie przysługiwał dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych?

Praca w nocy w równoważnym systemie czasu pracy

Pytanie: Czy niepedagogiczna pomoc wychowawcy w internacie może pracować w nocy w równoważnym systemie pracy np. 12 godzin ciągiem,  z tego 8 w nocy, a pozostałe 4 liczone w dzień?

Czas pracy pracowników mających małe dzieci

Pytanie: Pracownica wychowująca dzieci w wieku 9 lat oraz 8 miesięcy zwróciła się z prośbą o zmianę godzin pracy. Obecnie pracuje raz w tygodniu do 14:00, a w pozostałe dni do 16:30. Czy są jakieś przepisy, które to regulują?

Choroba w dniu wolnym od pracy za pracę w nadgodzinach

Pytanie: Czy prawdą jest, że choroba pracownika w terminie, który został wskazany we wniosku o odbiór nadgodzin, nie skutkuje koniecznością oddania pracownikowi czasu wolnego za nadgodziny w innym terminie?

Dzień urlopu okolicznościowego a wymiar czasu pracy pracownika

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny zmianowy wystąpił o udzielenie mu 1 dnia urlopu okolicznościowego z powodu śmierci teścia. W ten dzień powinien pracować 12 godzin. Czy w związku z tym resztę godzin (4 godziny) powinien odpracować?

Dni wolne z tytułu udziału pracownika w kursie w czasie weekendu

Pytanie: Dyrektor wyraził zgodę (nie oddelegował) na udział pracownika w kursie i opłacił jego koszty. Kurs odbywał się w piątek, sobotę i niedzielę - czy pracownik może odebrać 2 dni wolne za sobotę i niedzielę?

Roczny limit godzin nadliczbowych dla pracowników obsługi

Pytanie: Czy możliwe jest ustalenie większej liczby godzin nadliczbowych dla pracowników niż 150 w roku kalendarzowym?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel