Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Czas pracy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące rozliczania czasu pracy pracowników niepedagogicznych. Wszystko na temat pracy w godzinach nadliczbowych, równoważnego system czasu pracy, zasad oddawania dnia wolnego za święto w jednym miejscu!

Przestój – czy w każdym przypadku jest możliwy

Przestój – czy w każdym przypadku jest możliwy

Skierowanie pracowników do przestoju jest możliwe wtedy, gdy pracownicy nie mają możliwości wykonywania pracy. Czy w innych przypadkach dyrektor może dokonać takiego skierowania według własnego uznania, np. aby usprawnić organizację pracy szkoły?

Równoważny lub indywidualny czas pracy dla pracownika niepedagogicznego? Sprawdź czy to możliwe

Równoważny lub indywidualny czas pracy dla pracownika niepedagogicznego? Sprawdź czy to możliwe

Możliwa jest sytuacja, w której pracownik zażąda wprowadzenia równoważnego czasu pracy, umożliwiającego korzystanie z dni wolnych od pracy np. w środku tygodnia. Niewykluczone jest także żądanie skrócenia tygodnia pracy. Sprawdź czy takie rozwiązania możesz wprowadzić względem pracowników oświaty.

Przerwy w pracy pracownika zatrudnionego na cały etat

Pytanie: Jaka długość przerwy przysługuje pracownikowi administracji i obsługi w ciągu 8-godzinnego dnia pracy?

Dla kogo dzień wolny za 26 grudnia 2020 r.

Pytanie: 26 grudnia 2020 r. jako dzień świąteczny wypada zarazem w sobotę. Czy dyrektorzy i nauczyciele mogą skorzystać z dnia wolnego za święto wypadające w sobotę?

Równoważny czas pracy dla pracowników obsługi

Równoważny czas pracy dla pracowników obsługi

W wielu szkołach dyrektorzy mogą rozważać wprowadzenie równoważnego czasu pracy dla pracowników obsługi. Może być to podyktowane m.in. chęcią usprawnienia organizacji szkoły albo kwestiami związanymi z bezpieczeństwem pracowników (minimalizacja ryzyka zakażenia COVID-19). Sprawdź, jak wprowadzić równoważny czas pracy u pracowników obsługi i z czym on się wiąże.

Jak wprowadzić ruchomy czas pracy

Pytanie: Dyrektor przedszkola chce wprowadzić u pracowników system ruchomego czasu pracy. Czy konieczne jest w związku z tym zawarcie porozumienia z organizacjami związkowymi? Jeden z pracowników jest zrzeszony w organizacji związkowej

Dodatkowy dzień wolny za święto po urlopie rodzicielskim

Pytanie: Pracownica administracji przebywa na urlopie rodzicielskim. Czy przysługuje jej dodatkowy dzień wolny za święto wypadające w sobotę?

Skrócenie tygodnia pracy pracownika do 4 dni

Pytanie: Czy pracownik administracji zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy może pracować 4 dni w tygodniu po 10 godzin?

Realizacja pełnego etatu w ciągu 4 dni tygodnia

Pytanie: Czy księgowa zatrudniona na pełny etat może pracować 4 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie?   

Obniżenie czasu pracy w związku z przedłożeniem orzeczenia o niepełnosprawności

Pytanie: Sprzątaczka przedłożyła orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, które zostało wydane 2 miesiące temu. Od kiedy należy obniżyć jej dobowy wymiar czasu pracy? 

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty